Sa oled siin

Eesti suursaadik Kasahstanis Toomas Tirs andis üle volikirja

8. September 2021 - 16:35

Eesti uus suursaadik Kasahstanis Toomas Tirs andis kolmapäeval, 8. septembril Nur-Sultanis üle oma volikirja Kasahstani presidendile Kassõm-Žomart Tokajevile.

Volikirja üle andes kinnitas suursaadik Tirs Eesti ja Kasahstani ning Euroopa Liidu ja Kasahstani häid suhteid ning tõi välja võimalikud koostöövaldkonnad. „Kasahstan on Kesk-Aasia majandusliider ning Eesti kõige olulisem strateegiline partner selles piirkonnas. Eesti tähistab Kasahstaniga järgmisel, 2022. aastal, diplomaatiliste suhete sõlmimise 30. aastapäeva,“ ütles Tirs. „Loodame tihendada koostööd Kasahstaniga mitmes valdkonnas – infotehnoloogia, logistika, haridus, rohetehnoloogiad ja põllumajandus. Arvestades seda, et Kasahstan on võtnud ette ambitsioonika avalike teenuste digiteerimise, on siin võimalik pakkuda nii Eesti kogemust kui Eesti ettevõtetele võimalust sellest plaanist osa võtta,“ lisas ta.

Suursaadik Toomas Tirs on lõpetanud Tartu ülikooli ja Wisconsini Eau Claire’i ülikooli ärijuhtimise erialal. Toomas Tirs tuli välisministeeriumisse 2007. aastal ning on töötanud poliitika- ning välismajanduse ja arengukoostöö osakondades, samuti Eesti alalises esinduses Euroopa Liidu juures. Suursaadik Tirs töötas 2015. aastal rahvusliku eksperdina Läti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise sekretariaadis ning aastatel 2016–2018 Riigikantseleis Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise logistikajuhina. Toomas Tirs oli aastatel 2018–2021 suursaadik Belgias ja Luksemburgis ning täitis haldusküsimuste asejuhi ülesandeid alalises esinduses Euroopa Liidu juures.


Lisainfo:
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.