Sa oled siin

Eesti suursaadik Kagu-Aasia Assotsiatsiooni juures andis üle volikirja

10. Juuli 2017 - 0:00

Täna andis Eesti suursaadik Andres Unga Jakartas Kagu-Aasia Maade Assotsiatsiooni (ASEAN) peasekretärile Le Luong Minhile üle oma volikirja.

Volikirja üleandmisel väljendas peasekretär Minh rahulolu hea koostöö üle Euroopa Liiduga ning avaldas lootust tihedamaks Kagu-Aasia ning Euroopa Liidu riikide vaheliseks koostööks. Samuti soovis peasekretär Eestile edukat Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise aega. Unga tutvustas peasekretärile Eesti eesistumise prioriteete ning pikemalt peatuti digiühiskonna arengutel. See valdkond pakkus peasekretärile huvi ning ta lisas, et digitaalne maailm on meie kõigi tulevik ning ka ASEANi riikide jaoks oluline valdkond. Minhi sõnul on ASEAN huvitatud põhjalikumalt Eesti kogemustest teada saada ning ta näeb, et just see võiks olla valdkond, mida Eestilt õppida.

Kõne all olid ka globaalse julgeolekuga seotud teemad, seda nii Ida-Euroopa kui Lõuna-Hiina mere kontekstis. “Peasekretär uuris põhjalikumalt meie piirkonna ajaloo ja arengute kohta ning rõhutas vajadust väikeriikide omavahelise koostöö järele, eriti pöördelistel ajaloolistel hetkedel,” märkis Unga.

Aastatel 1996 – 2000 oli Andres Unga Eesti suursaadik Rootsis ning seejärel töötas ta välisministeeriumi personaliosakonna peadirektorina. Aastatel 2003 – 2007 töötas Unga Eesti suursaadikuna Kreekas ning seejärel Hiinas aastatel 2008 – 2012. Unga on olnud Eesti mitteresideeriv suursaadik Küprosel, Armeenias, Vietnamis ja Lõuna-Koreas. Praegu on ta Eesti suursaadik Austraalias, Uus-Meremaal, Indoneesias, Tais ning Malaisias. Suursaadik Andres Unga resideerib Canberras.

Kagu-Aasia Maade Assotsiatsiooni liikmesriigid on Birma, Brunei, Filipiinid, Indoneesia, Kambodža, Laos, Malaisia, Singapur, Tai ja Vietnam.

Foto: ASEAN

Lisainfo:

Maria Murakas
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627
521 9572
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.