Sa oled siin

Eesti suursaadik Indoneesias andis üle volikirja

14. Jaanuar 2013 - 16:33

Nr 11-E

Täna, 14. jaanuaril andis Eesti suursaadik Indoneesia Vabariigis Andres Unga Indoneesia presidendile Susilo Bambang Yudhoyonole üle oma volikirja. Suursaadik Unga resideerib Tallinnas.

Volikirjade ülendamise tseremooniale järgnenud vestluses kõnelesid suursaadik Andres Unga ja Indoneesia president Susilo Bambang Yudhoyono Eesti ning Indoneesia kahepoolsetest suhetest. Kohtumisel osales ka Indoneesia välisminister Raden Mohammad Marty Muliana Natalegawa.

Suursaadik Unga sõnul leiti kohtumisel, et riikidevahelised suhted on head, kuid neis on veel arenguruumi. „Soovime Indoneesiaga tihendada koostööd näiteks infotehnoloogia, turismi ja haridue valdkonnas,“ ütles suursaadik.

Samuti rääkisid Unga ja Yudhoyono Eesti ning Indoneesia koostööst rahvusvahelistes organisatsioonides. Kohtumisel kõneldi veel ka maailmamajanduse arengu ja kliimaküsimustega seonduvast ning peatuti rahvasvahelist julgeolekut puudutavatel teemadel.

Andres Unga sündis 29. aprillil 1966. aastal Viljandis. 1991. aastal lõpetas Unga Tallinna Tehnikaülikooli ja ka Eesti Diplomaatide Kooli. Pärast ülikooli lõpetamist asus Unga tööle välisministeeriumi protokolliosakonda ning töötas seal juhataja asetäitja, juhataja ja peadirektorina 1996. aastani. Aastatel 1996-2000 oli Unga Eesti suursaadik Rootsis ning seejärel töötas ta välisministeeriumi personaliosakonna peadirektorina. Aastatel 2003-2007 oli Andres Unga Eesti suursaadik Kreekas. Aastatel 2004-2007 oli ta Eesti mitteresideeriv suursaadik Küprosel ja aastatel 2003-2008 mitteresideeriv suursaadik Armeenias. Aastatel 2007-2012 oli Unga Eesti suursaadik Hiinas. Aastatel 2008-2012 oli ta ka Eesti mitteresideeriv suursaadik Vietnamis ja aastatel 2010-2012 mitteresideeriv suursaadik Lõuna-Koreas.

Alates 2009. aastast on Unga Eesti mitteresideeriv suursaadik Tais. President Toomas Hendrik Ilves on Andres Unga nimetanud mitteresideerivaks suursaadikuks ka Singapuri, Malaisiasse, Austraaliasse ja Uus-Meremaale.

Suursaadik Andres Unga on abielus ja kahe lapse isa. Unga räägib inglise, vene ja rootsi keelt.

Fotod: http://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/sets/721576325804...

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.