Sa oled siin

Eesti suursaadik Indias andis üle volikirja

25. September 2019 - 17:05

Täna, 25. septembril andis Eesti suursaadik Katrin Kivi üle volikirja India Vabariigi presidendile Ram Nath Kovindile.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses kinnitasid suursaadik Kivi ning India president Kovind kahe riigi häid suhteid. India president tunnustas Eesti edusamme e-valitsemise, digitaliseerimise ja küberturvalisuse alal. Nendes valdkondades ollakse huvitatud tihedamast koostööst. President Kovindi sõnul on Eesti valitsuse sammud iduettevõtluskeskkonna kujundamisel eeskujuks paljudele. Eesti avatud majanduskeskkond ja digitaalsed teenused lihtsustavad India ettevõtete sisenemist Eesti turule.

„Mul on hea meel nentida, et Eesti ja India vahelise kaubavahetuse kasv möödunud aastal oli 31 protsenti. Veelgi enam kasvasid otseinvesteeringud Indiast Eestisse. India turul tegutseb juba praegu üle 100 Eesti ettevõtte. Nende toetamine ja uute ettevõtete Indiasse aitamine on minu lähetuse prioriteediks,“ sõnas suursaadik Kivi.

„Eesti ja India kui juhtivad riigid küberturvalisuse valdkonnas peaksid tegema rohkem koostööd, et edendada riikide vastutustundlikku käitumist küberruumis. Digitaalset arengut peaks toetama rahvusvaheliselt kokku lepitud reeglid ja tõhus riigisisene õigusraamistik,“ märkis suursaadik Kivi.

India president õnnitles Eestit ka ÜRO Julgeolekunõukogu liikmeks valimise puhul. Eesti ja India töötavad ÜRO-s tihedamalt koos juba aastal 2021, mil ka Indiast saab Julgeolekunõukogu mittealaline liige.

Eesti Vabariigi suursaatkond Indias avati 2013. aastal. Katrin Kivi on kolmas New Delhis resideeriv Eesti suursaadik. India katab Eestit oma suursaatkonnast Helsingis. Suursaadik Kivi kutsus Indiat üles avama saatkonna ka Tallinnas, mis võimaldaks veelgi enam edendada kahe riigi vahelist koostööd.

Suursaadik Katrin Kivi töötab Välisministeeriumis 1993. aastast. Algusaastatel töötas ta diplomaadina välismajanduspoliitika osakonnas ning Lääne-Euroopa ja Põhja-Ameerika büroos. Aastatel 2003–2005 juhtis ta Aasia, Okeaania, Aafrika ja Ladina-Ameerika bürood. 2005. aasta suvel sai Katrin Kivist poliitikanõunik ja asejuht suursaatkonnas Pariisis ning Eesti alalise esindaja asetäitja UNESCO juures. Aastatel 2009–2011 töötas ta Euroopa Liidu osakonna üldasjade büroo direktorina ja 2011–2015 suursaadikuna Taani Kuningriigis. Aastatel 2015–2019 töötas Kivi suursaadikuna ja Eesti alalise esindajana Euroopa Nõukogu juures Strasbourgis.

Suursaadik Katrin Kivi on lõpetanud Tartu Ülikooli romaani-germaani teaduskonna. Tal on magistrikraad saksa keele ja kirjanduse alal. Kivi valdab saksa, prantsuse, inglise ja vene keelt.
Suursaadikul on kaasakrediteeringud Bangladeshi Rahvavabariigis, Malaisias, Nepali Demokraatlikus Liitvabariigis, Singapuri Vabariigis ja Sri Lanka Demokraatlikus Vabariigis.

Foto: https://flic.kr/s/aHsmHgHRr2

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.