Sa oled siin

Eesti suursaadik Iirimaal Aino Lepik von Wirén andis üle volikirja

4. September 2018 - 17:01
Iirimaa president Michael D. Higgins ja suursaadik Aino Lepik von Wirén
Iirimaa president Michael D. Higgins ja suursaadik Aino Lepik von Wirén

Eesti uus suursaadik Iirimaal Aino Lepik von Wirén andis teisipäeval, 4. septembril Dublinis üle volikirja president Michael D. Higginsile.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses kinnitasid suursaadik Lepik von Wirén ning president Higgins kahe riigi tugevaid kultuurisuhteid. „Iirimaa president tundis huvi ka Eesti e-teenuste ja e-riigi võimaluste vastu, et tulevikus koostööd arendada,“ ütles suursaadik Aino Lepik von Wirén. Kohtumisel arutati ka Euroopa Liidu ühtsuse ning tuleviku üle.

Suursaadik Aino Lepik von Wirén on sündinud 28. oktoobril 1961. aastal Stockholmis. 1987. aastal lõpetas ta Stockholmi Ülikoolis õigusteaduse eriala ning on õppinud Surrey Ülikoolis Inglismaal. Diplomaatilisel tööl on Aino Lepik von Wirén alates 1994. aastast, mil asus tööle välisministeeriumi juriidilisse osakonda inimõiguste büroo direktorina ning 1997-1999 oli ta juriidilise osakonna peadirektor. Seejärel aastatel 1999-2003 töötas Lepik von Wirén riigisekretärina. Aastatel 2003-2006 oli Aino Lepik von Wirén Eesti suursaadik Portugalis, aastatel 2007-2010 Eesti suursaadik Iisraelis ja aastatel 2010-2014 Eesti suursaadik Suurbritannias. Aino Lepik von Wirén on olnud ka välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler ning enne praegusele ametikohale asumist töötas ta Euroopa osakonna peadirektorina.

Fotod: https://flic.kr/s/aHskHnRBw1

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.