Sa oled siin

Eesti suursaadik Horvaatias andis üle volikirja

7. Juuni 2017 - 20:25

Täna andis Eesti suursaadik Horvaatias Sten Schwede üle volikirja Horvaatia presidendile Kolinda Grabar-Kitarovićile. Suursaadik Schwede resideerub Prahas.

Eesti ja Horvaatia suhetest rääkides avaldas suursaadik Schwede lootust, et riigid teevad tulevikus koostööd e-teenuste arendamise ja andmete vaba liikumise valdkonnas Euroopa Liidus. Schwede tänas Horvaatiat otsuse eest saata NATO suurendatud kohaloleku raames Balti regiooni oma kaitseväelased.

President Grabar-Kitarović kinnitas, et transatlantiline koostöö Euroopa julgeoleku tagamiseks on Horvaatia jaoks tähtis ning riik on valmis sellesse ka tulevikus panustama.

Sten Schwede sündis 16. märtsil 1974. aastal Leholas, Harjumaal. 1997. aastal lõpetas ta Trondheimi Ülikooli politoloogia erialal. Välisministeeriumis on Schwede alates 1997. aastast, olles töötanud büroojuhatajana välisministeeriumi välismajandus ja arengukoostöö osakonnas ning avaliku diplomaatia osakonnas. Sten Schwede on olnud peakonsul New Yorgis ning praegu on ta suursaadikuks Tšehhis ja Sloveenias. Schwede on abielus ja kolme lapse isa.

Fotod: https://flic.kr/s/aHskWAVsFm

Lisainfo:

Armo Vask

Välisministeerium

Avalike suhete osakonna meedianõunik

E-post armo.vask@mfa.ee

Tel +372 637 7618

Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.