Sa oled siin

Eesti suursaadik Hispaanias Mariin Ratnik andis üle volikirja

5. September 2019 - 17:22

Täna, 5. septembril andis Eesti suursaadik Hispaanias Mariin Ratnik üle volikirja kuningas Felipe VI-le. Volikirja üleandmisele järgnenud kohtumisel osales ka välisminister Josep Borrell Fontelles, kes on Euroopa Liidu järgmise välis- ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja kandidaat.

Kohtumisel räägiti Eesti ja Hispaania kahepoolsetest suhetest, mis on suursaadiku sõnul hoolimata geograafilisest kaugusest väga head ja tihedad. „Näen rõõmuga Eesti kodanike ja ettevõtjate suuremat huvi Hispaania vastu ning Hispaania turistide suurenevat huvi Eesti külastamise vastu,“ sõnas suursaadik Ratnik. Lisaks arutati koostöö tihendamise võimalusi digitaalse riigi, küberjulgeoleku ning uute tehnoloogiate valdkonnas. „Eesti on kindlasti avatud ühistele digivaldkonna projektidele näiteks avalikus halduses, hariduses ja meditsiinis ning on valmis ka tutvustama Eesti küberjulgeolekualaseid kogemusi,“ lisas suursaadik.

„Hea võimaluse meie riikide suhete tähtsustamiseks ja süvendamiseks annab Eesti ja Hispaania diplomaatiliste suhete sõlmimise 100. aastapäev 2021. aastal,“ sõnas suursaadik Ratnik.

Lisaks kiideti head koostööd nii Euroopa Liidus kui ka NATOs. Suursaadik Ratnik tänas kuningat ja välisministrit Hispaania panuse eest meie piirkonna julgeolekusse, tuues välja Hispaania osalemise Balti õhuturbemissioonil ning NATO küberkaitsekoostöö keskuse töös. Euroopa Liidu osas oldi üksmeelel, et mõlema riigi jaoks on oluline liidu ühtsus ja seda kindlasti ka välispoliitikas.

Suursaadik Mariin Ratnik on sündinud 29. veebruaril 1976. aastal Tartus. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli majanduse eriala ning täiendanud end Eesti Diplomaatide Koolis ja Berliini Humboldti Ülikoolis rahvusvaheliste suhete valdkonnas. Eesti välisteenistuses on Ratnik töötanud alates 2000. aastast. Ta on olnud Eesti alalises esinduses Euroopa Liidu juures nõunik suhetes Euroopa Parlamendiga, majandusnõunik Eesti suursaatkonnas Berliinis, välisministeeriumi Euroopa Liidu osakonna büroodirektor ning Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor. Aastail 2010–2011 oli Ratnik Eesti suursaadik Belgia Kuningriigis ja Luksemburgi Suurhertsogiriigis ning aastail 2011–2015 suursaadik OSCE juures Viinis. Aastail 2015–2017 töötas Ratnik välisministeeriumi poliitikaosakonna direktorina. Pärast seda oli ta kaks aastat peaministri välisnõunik.

Suursaadik räägib eesti, inglise, saksa, vene, prantsuse ja hispaania keelt.

Fotod (Hispaania kuningakoda): https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721577107...


Lisainfo:
Kaisa Hanna Parel
välisministeerium
avalike suhete osakond
kaisahanna.parel@mfa.ee
637 7618 / 53323045

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.