Sa oled siin

Eesti suursaadik Hiinas andis üle volikirja

29. August 2019 - 16:51

Eile, 28.augustil, andis Eesti suursaadik Hiinas Andres Unga Pekingis üle volikirja Hiina Rahvavabariigi presidendile Xi Jinpingile.

Volikirja üleandmisele järgnenud vestluses puudutati nii kahepoolset kui ka regionaalset temaatikat. Suursaadik Unga andis edasi president Kersti Kaljulaidi tervitused ja parimad soovid president Xi’le ja Hiina rahvale, president Xi meenutas soojalt Eesti presidendi mullust visiiti Hiinasse.

Uus suursaadik ja president arutasid ka suhete positiivset arengut nii Eesti kui ka teiste Balti riikidega. Suursaadik Unga avaldas lootust, et kahepoolsed poliitilised ja majandussuhted kasvavad hoogsalt, jätkuvad kõrgel tasemel visiidid ja konsultatsioonid ning ettevõtted leiavad uusi koostöövorme. President Xi edastas tervitused president Kaljulaidile ning märkis, et peaminister Jüri Ratas on järgmisel aastal oodatud Hiinasse, Hiina ja Kesk- ja Ida-Euroopa riikide tippkohtumisele.

Andres Unga sündis 29. aprillil 1966. aastal Viljandis. 1991. aastal lõpetas ta Tallinna Tehnikaülikooli ja ka Eesti Diplomaatide Kooli. Pärast ülikooli lõpetamist asus Unga tööle välisministeeriumi protokolliosakonda ning töötas seal juhataja asetäitja, juhataja ja peadirektorina 1996. aastani. Aastatel 1996-2000 oli Unga Eesti suursaadik Rootsis ning seejärel töötas ta välisministeeriumi personaliosakonna peadirektorina. Aastatel 2003-2007 oli Andres Unga Eesti suursaadik Kreekas. Aastatel 2004-2007 oli ta Eesti mitteresideeriv suursaadik Küprosel ja aastatel 2003-2008 mitteresideeriv suursaadik Armeenias. Aastatel 2012–2015 töötas Andres Unga ministeeriumi peamajas Tallinnas mitteresideeriva suursaadikuna Kagu-Aasia ja Okeaania riikides ning ta oli akrediteeritud Austraalia Ühenduse juurde, Filipiini Vabariiki (alates 2013), Indoneesia Vabariiki, Malaisiasse, Singapuri Vabariiki, Tai Kuningriiki ja Uus-Meremaale. Aastatel 2015-2019 oli Andres Unga erakorraline ja täievoliline suursaadik Austraalias, resideerudes alaliselt Canberras, ning oli akrediteeritud ka Uus-Meremaale, Indoneesiasse, ASEANi juurde ja Vaikse ookeani saareriikidesse.

Unga oli Eesti suursaadik Hiinas ka aastatel 2007-2012.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721577105...

Lisainfo:
Kaisa Hanna Parel
välisministeerium
avalike suhete osakond
kaisahanna.parel@mfa.ee
637 7618 / 53323045

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.