Sa oled siin

Eesti suursaadik Hiinas andis üle volikirja

1. Oktoober 2007 - 11:03

Pühapäeval, 30. septembril andis Eesti suursaadik Hiina Rahvavabariigis Andres Unga üle volikirja Hiina president Hu Jintaole.

Volikirja üleandmise tseremoonia järel edastas suursaadik Unga president Hu Jintaole Eesti Vabariigi Presidendi ja valitsuse õnnesoovid seoses Hiina Rahvavabariigi moodustamise 58.aastapäevaga. President Hu Jintao palus tänada õnnesoovide eest.

Mõlemad pooled toonitasid kahe riigi vaheliste suhete head seisu. Hiina Rahvavabariik oli esimeste seas, kes tunnustas 1991. aastal Eesti Vabariiki ning pärast seda on arenenud nii kahepoolne poliitiline kui majandusalane läbikäimine.

Andres Unga sündis 29. aprillil 1966. aastal Viljandis, lõpetas 1984. aastal Viljandi 5. Keskkooli, 1991. aastal Tallinna Tehnikaülikooli ja ka Eesti Diplomaatide Kooli. Pärast ülikooli lõpetamist asus Unga tööle välisministeeriumi protokolliosakonda ning töötas seal juhataja asetäitja, juhataja ja peadirektorina 1996. aastani. Aastatel 1996-2000 oli Unga Eesti suursaadik Rootsis ning seejärel töötas ta välisministeeriumi personaliosakonna peadirektorina. Enne tööleasumist Hiinas oli Unga suursaadik Kreekas.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
6 377 654
50 94 645
pressitalitus@mfa.ee  

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.