Sa oled siin

Eesti suursaadik Euroopa Liidu juures esitas läbirääkimispositsioonid järgneva nelja peatüki osas

28. Mai 1999 - 7:10

Reedel, 28. mail andis Eesti suursaadik Euroopa Liidu juures Priit Kolbre Euroopa Liidu eesistujariigi Saksamaa esindajale üle Eesti järgmised neli positsioonipaberit liitumisläbirääkimistel Euroopa Liiduga.

Positsioonipaberid kajastavad Eesti seisukohti läbirääkimistel järgneva nelja sõelumiskohtumised läbinud peatüki üle, milleks on Majandus- ja rahaliit (peatükk nr 11), Energia (nr 14), Kapitali vaba liikumine (nr 4) ja ning Sotsiaal- ja tööpoliitika (nr 13).

Euroopa Liidu eesistujamaa edastab Eesti läbirääkimispositsioonid teistele liidu liikmesriikidele ning nendest lähtudes töötatakse välja Euroopa Liidu positsioonid läbirääkimistel Eestiga.

Koos möödunud aasta 9. septembril üleantud kaheteistkümne peatüki ja käesoleva aasta 27. jaanuaril edastatud kolme peatükiga on Eesti Euroopa Komisjonile esitanud kokku üheksateist positsioonipaberit. Järgmised neli positsioonipaberit on Eestil kavas üle anda hiljemalt juuli lõpuks.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.