Sa oled siin

Eesti suursaadik Egiptuses andis üle volikirja

16. September 2019 - 14:51
Foto: Egiptuse presidendi kantselei
Foto: Egiptuse presidendi kantselei

Täna, 16. septembril andis uus Eesti suursaadik Egiptuses Miko Haljas Kairo Presidendipalees üle volikirja Egiptuse Araabia Vabariigi presidendile Abdel Fattah Al Sisile.

Volikirja üleandmise tseremoonia käigus soovis president Al Sisi uuele suursaadikule edu kahepoolsete suhete arendamisel ja kinnitas Egiptuse huvi tihendada kahepoolset poliitilist ja majanduskoostööd.

Suursaadik Haljas tänas Egiptust toetuse eest Eestile ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikmeks pürgimisel ning kinnitas Eesti huvi jätkata dialoogi Egiptusega nii Julgeolekunõukogu töövaldkonda jäävates küsimustes kui arendada laiemat poliitilist ja majanduslikku koostööd.

„Egiptus on Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika regioonis poliitiliselt mõjukas ning jõudsalt kasvava majandusliku potentsiaali ja ostujõuga riik, kus viiakse koostöös IMF, OECD ja EBRD-ga ellu majanduse kaasajastamise programmi. Tihedam koostöö Egiptusega on Eestile oluline nii regiooni keerukate võtmeküsimuste paremaks mõistmiseks kui ka uute võimaluste avamiseks Eesti ettevõtjatele,” märkis suursaadik Haljas.

Suursaadik Miko Haljas on sündinud 20. jaanuaril 1967. aastal Tallinnas. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Diplomaatide Kooli ning liitus Eesti välisteenistusega 1995 aastal.

Haljas on varasemalt töötanud suursaadikuna Ungaris, Horvaatias ja Sloveenias ning Türgis, Aserbaidžaanis ja Liibanonis ning erinevatel ametikohtadel välis- ja kaitseministeeriumis. Enne Kairosse suundumist oli ta välisministeeriumi julgeolekupoliitika ja transatlantiliste suhete büroo direktor. Suursaadik Haljas on ennast täiendanud Clingendaeli Rahvusvaheliste Suhete Instituudis ja NATO Kaitsekolledžis Roomas.

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.