Sa oled siin

Eesti suursaadik Bulgaarias andis üle oma volikirja

16. Detsember 2019 - 16:04

Eesti suursaadik Bulgaarias Ingrid Kressel Vinciguerra andis täna Sofias üle volikirja Bulgaaria presidendile Rumen Radevile. Suursaadik resideerib Rumeenias Bukarestis.

Volikirjade üleandmisele järgnenud vestlusel arutati Eesti ja Bulgaaria kahepoolseid suhteid puudutavaid küsimusi, suursaadik Kressel Vinciguerra tutvustas Bulgaaria presidendile ka Kolme Mere Initsiatiivi (Three Seas Initiative, 3SI) Tallinna tippkohtumisega seotud teemasid. Muude teemadena olid jutuks veel koostöövõimalused digivaldkonnas, julgeolek Euroopa Liidus ja väljaspool.

„Edastasin president Radevile kutse 3SI tippkohtumisele Tallinnas, sest just sellised formaadid võimaldavad meie muidu geograafiliselt kaugel asetsevatel riikidel paremini ühiseid projekte arendada,“ sõnas suursaadik Kressel Vinciguerra. Ta kinnitas, et Eesti jätkab Bulgaaria toetamist Schengeni ja OECD-ga liitumisel.

Suursaadik Ingrid Kressel Vinciguerra on sündinud 22. novembril 1973. aastal Tallinnas. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning omandanud magistrikraadi Euroopa õpingute erialal Euroopa Kolledžist Natolinis.

Välisministeeriumis on suursaadik Kressel Vinciguerra töötanud alates 1998. aastast, kus ta oli viimati Kagu-Euroopa ja Euroopa Liidu üldasjade büroo direktor, samuti on ta töötanud välisministeeriumi poliitikaosakonnas rahvusvaheliste organisatsioonide ja inimõiguste büroos ning juriidilises osakonnas.

Eelnevalt on Ingrid Kressel Vinciguerra esindanud Eestit poliitikaküsimuste diplomaadina Genfis ÜRO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures ning Brüsselis Eesti Esinduses Euroopa Liidu juures Aafrika, Lääne-Balkani ja ELi laienemise küsimustes.

Lisaks Bulgaariale on Ingrid Kressel Vinciguerra määratud suursaadikuks ka Rumeenias ja Moldovas.

Lisainfo:
Fred Püss
Välisministeerium
Avalike suhete osakond
Meedianõunik
+372 6 377 618, +372 55 562 488

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.