Sa oled siin

Eesti suursaadik Belgias Toomas Tirs andis üle volikirja

12. September 2018 - 13:23

Eesti uus suursaadik Belgias Toomas Tirs andis teisipäeval, 11. septembril Brüsselis üle volikirja belglaste kuningale Philippe’ile.
Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses kinnitasid suursaadik Tirs ja  kuningas Philippe kahe riigi häid suhteid, sealhulgas head koostööd NATO raames. „Belgia õhuvägi on aktiivne panustaja NATO Balti õhuturbesse ning on NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse liige,“ ütles suursaadik Tirs.

Kohtumisel rääkisid osapooled ka Eesti e-valitsemise kogemusest ja koostöövõimalustest teistes valdkondades. „Belgias on hästi funktsioneeriv ID-kaardi struktuur ja teenused ning meil on võimalik teha koostööd nii föderaal- kui kohalikul tasemel,“ sõnas suursaadik Tirs. Lisaks on Eestil koostööprogrammid Belgia Flandria ja Valloonia regioonidega, mille uuendamine on käsil. 

Suursaadik ja kuningas rääkisid ka Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamisest ja kultuurikoostööst kahe riigi vahel, mis seoses EV’100 kultuurisündmustega Brüsselis ja Belgias laiemalt on olnud tavapärasest veelgi tihedam.

Suursaadik Toomas Tirs on lõpetanud Wisconsini Eau Claire Ülikooli ärijuhtimise erialal. Toomas Tirs asus tööle Välisministeeriumis 2007. aastal, kus ta on töötanud poliitika- ning välismajanduse ja arengukoostöö osakondades ning Alalises esinduses Euroopa Liidu juures. Toomas Tirs töötas 2015. aastal rahvusliku eksperdina Läti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise sekretariaadis ning aastatel 2016-2018 Riigikantseleis Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise logistikajuhina. Lisaks täidab ta Alalises esinduses EL juures haldusküsimuste asejuhi ülesandeid.

Fotod: flic.kr/s/aHsmsjGERX

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
56675362

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.