Sa oled siin

Eesti suursaadik Austraalias andis üle volikirja

28. Märts 2013 - 15:22

Nr 109-E

Täna, 28. märtsil andis Eesti suursaadik Austraalias Andres Unga Austraalia kindralkubernerile Quentin Alice Louise Brycele üle oma volikirja. Suursaadik Unga resideerib Tallinnas.

Volikirja ülendamise tseremooniale järgnenud vestluses kõnelesid suursaadik Andres Unga ja kindlakuberner Quentin Alice Louise Bryce Eesti ning Austraalia kahepoolsetest suhetest. Nii suursaadik kui kindralkuberner tõdesid riikidevaheliste suhete head seisu. „Samas on kahepoolsete kontaktide elavdamisel olulisel kohal kõrgel tasemel visiitide vahetamine,“ märkis suursaadik Unga ja esitas kindralkubernerile kutse Eesti külastamiseks.

Pikemalt peatuti kohtumisel e-Eesti ja e-valitsemise teemadel. „Austraalia on huvitatud lähemalt tutvumast meie IKT lahendustega. Samuti pakub Austraaliale huvi kübekaitse temaatika ja selle valdkonna seos e-lahendustega,“ ütles Unga. Austraalia kindralkuberner tundis kohtumisel huvi ka Eesti ajaloo vastu ning hindas kõrgelt meie kultuuripärandi hoidmist ja säilimist läbi keeruliste ajaloojärkude.

Andres Unga sündis 29. aprillil 1966. aastal Viljandis. 1991. aastal lõpetas ta Tallinna Tehnikaülikooli ja ka Eesti Diplomaatide Kooli. Pärast ülikooli lõpetamist asus Unga tööle välisministeeriumi protokolliosakonda ning töötas seal juhataja asetäitja, juhataja ja peadirektorina 1996. aastani. Aastatel 1996-2000 oli Unga Eesti suursaadik Rootsis ning seejärel töötas ta välisministeeriumi personaliosakonna peadirektorina. Aastatel 2003-2007 oli Andres Unga Eesti suursaadik Kreekas. Aastatel 2004-2007 oli ta Eesti mitteresideeriv suursaadik Küprosel ja aastatel 2003-2008 mitteresideeriv suursaadik Armeenias. Aastatel 2007-2012 oli Unga Eesti suursaadik Hiinas. Aastatel 2008-2012 oli ta ka Eesti mitteresideeriv suursaadik Vietnamis ja aastatel 2010-2012 mitteresideeriv suursaadik Lõuna-Koreas.

Alates 2009. aastast on Unga Eesti mitteresideeriv suursaadik Tais. Alates käesolevast aastast on ta ka Eesti suursaadik Indoneesias ja Uus-Meremaal. President Toomas Hendrik Ilves on Andres Unga nimetanud mitteresideerivaks suursaadikuks ka Singapuri ja Malaisiasse.

Suursaadik Andres Unga on abielus ja kahe lapse isa. Unga räägib inglise, vene ja rootsi keelt.

Fotod: http://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/sets/721576331106...

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
513 8689
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.