Sa oled siin

Eesti suursaadik Aserbaidžaanis andis üle oma volikirja

14. Juuni 2021 - 13:26

Eesti suursaadik Annely Kolk andis 12. juunil üle volikirja Aserbaidžaani president Ilham Alijevile. Suursaadik resideerib Ankaras, Türgis.

Kohtumistel avaldas Kolk heameelt heade ja sõbralike suhete üle, millel on kindlasti tugevat arengupotentsiaali, eriti võimaluste üle süvendada kahepoolset koostööd majanduse, hariduse ja kultuuri vallas. Lisaks headele tööalastele kontaktidele rahvusvahelistes organisatsioonides ja diplomaatiliste esinduste vahel vajaksid elavdamist kontaktid teiste ministeeriumite ja parlamentide vahel. Kohtumistel leiti, et Eesti ja Aserbaidžaan peaksid pühendama senisest rohkem tähelepanu äridiplomaatiale, et suurendada väliskaubanduse käivet ja edendada majanduskoostööd.

Mägi-Karabahhist rääkides rõhutas Annely Kolk uute inimohvrite vältimise vajadust. „Tarvis on luua tingimused regionaalsele stabiilsusele Lõuna-Kaukaasias,“ sõnas Kolk.

Suursaadik avaldas kaastunnet kõikidele Mägi-Karabahhi konfliktis langenute lähedastele.

Bakuu visiidil kohtus suursaadik Kolk riigiametite ja Eesti kogukonna esindajatega.
Suursaadik Kolk osales ka Aserbaidžaani valitsuse organiseeritud regionaalsel visiidil Ağdami.

Annely Kolk töötab välisministeeriumis 1999. aastast. Alates 2019. aasta augustist on Kolk Eesti suursaadik Türgis.

 

Lisainfo:
avalike suhete osakond
välisministeerium
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.