Sa oled siin

Eesti suursaadik Albaanias andis üle volikirja

13. Märts 2018 - 16:02
Suursaadik Priit Pallum ja Albaania president Ilir Meta
Suursaadik Priit Pallum ja Albaania president Ilir Meta

Täna andis Eesti Vabariigi uus suursaadik Albaanias Priit Pallum Albaania president Ilir Metale üle oma volikirja. Suursaadik resideerub Ateenas.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestlusel arutasid suursaadik ja Albaania president kahe riigi häid suhteid ning Pallum kinnitas Eesti toetus Albaania püüdlusel Euroopa Liitu. Albaania riigipea tundis huvi Eesti e-riigi kogemuse ja ajaloo vastu ning avaldas soovi tulla visiidile Eestisse.

Eesti suursaadik Priit Pallum on sündinud 1964. aastal Tallinnas. 1989. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli majandusteaduskonna. Eesti välisteenistuses on Pallum töötanud alates 1991. aastast, mil ta asus tööle nõunikuna välismajanduspoliitika osakonda. Aastatel 1998-1999 oli Pallum Eesti suursaadik ÜRO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures Genfis ning Eesti alaline esindaja Maailma Kaubandusorganisatsiooni juures. 2000. aastast alates töötas Pallum välismajanduspoliitika ja konsulaarküsimuste asekantslerina, seejärel aastatel 2002-2006 suursaadikuna Hollandis ning 2007-2010 oli Priit Pallum välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor. Aastatel 2010-2014 oli Priit Pallum Eesti suursaadik Ungaris, Horvaatias ja Sloveenias ning enne Kreekasse siirdumist oli Pallum välisministeeriumi kaubanduspoliitika ja majandusorganisatsioonide büroo direktor.

Fotod: https://flic.kr/s/aHskuyhPDa

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.