Sa oled siin

Eesti suursaadik Aafrika Liidu juures andis üle volikirja

23. Aprill 2013 - 10:26

Nr 139–E

Eile, 22. aprillil andis Eesti Vabariigi esmakordne suursaadik Aafrika Liidu juures Paul Teesalu Addis Abebas Aafrika Liidu Komisjoni esinaisele dr. Nkosazana Dlamini Zumale üle oma volikirja. Suursaadik Teesalust saab seeläbi Eesti alaline vaatleja Aafrika Liidu juures.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses tutvustas Aafrika Liidu Komisjoni esinaine Eesti suursaadikule Aafrika Liidul eesseisvaid ülesandeid kestva rahu ja julgeoleku saavutamiseks Aafrikas. Suursaadik Teesalu tunnustas Aafrika Liidu võtmerolli kontinendil. Suursaadik Teesalu  ja dr. Dlamini Zuma arutasid olukorda Malis ja Aafrika Sarve piirkonnas, samuti Aafrika Liidu ja Euroopa Liidu koostööperspektiive, sealhulgas majanduskoostöö arendamisel. Dr. Dlamini Zuma väljendas veendumust, et Aafrika tähtsus globaalselt on kindlal kasvusuunal.

Suursaadik Teesalu on sündinud 24. veebruaril 1975. aastal Läänemaal. 1997. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli ja Kõrgema Usuteadusliku Seminari usuteaduse erialal ning on end täiendanud Eesti Diplomaatide Koolis ja Saksamaa Liitvabariigi Diplomaatide Koolis. Diplomaatilist tööd alustas Paul Teesalu 1998. aastal välisministeeriumi poliitikaosakonnas Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia büroos. Aastatel 2001-2004 töötas ta Eesti Vabariigi Alalises Esinduses OSCE juures Viinis ning aastatel 2004-2007 Eesti Vabariigi Alalises Esinduses NATO juures Brüsselis. Aastatel 2007-2009 oli ta välisministeeriumi rahvusvaheliste organisatsioonide büroo direktor ja 2009-2010 välisministeeriumi julgeolekupoliitika büroo direktor. Alates 2010. aasta sügisest on Paul Teesalu Eesti suursaadik Egiptuses.

Suursaadik Teesalu räägib inglise, saksa ja vene keelt. Suursaadik Teesalu on abielus, tal on poeg ja tütar.

Aafrika Liit on 54 Aafrika riigist koosnev organisatsioon, mis asutati 2001. aastal 1963. aastal loodud Aafrika Ühtsuse Organisatsiooni ning Aafrika Majandusühenduse õigusjärglasena. Liidu eesmärk on demokraatia, inimõiguste ja jätkusuutliku majanduse tagamine Aafrikas, samuti Aafrika riikide nii majanduslik kui poliitiline integreerimine. Aafrika Liidul on regionaalse organisatsiooni kohta võrdlemisi keeruline institutsionaalne ülesehitus, mis meenutab paljuski Euroopa Liidu oma. Kõrgeim otsuseid tegev organ on Aafrika Liidu Assamblee, mis koguneb igal aastal jaanuaris riigipeade ja/või valitsusjuhtide tasemel. Liidul on parlament, ministrite nõukogu, alaliste esindajate komitee, rahu- ja julgeolekunõukogu ning komisjon. Viimasel on organisatsiooni töös keskne roll, töötades poliitiliste struktuuride sekretariaadina. Komisjoni esimees on Aafrika Liidu tegevjuht. Aafrika Liidu peakorter asub Etioopia pealinnas Addis Abebas.

Dr. Nkosazana Dlamini Zuma, endine Lõuna-Aafrika Vabariigi siseminister, astus oma praegusesse ametisse möödunud aasta oktoobris.

Fotod: http://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
533 66 159
press@mfa.ee 
www.vm.ee 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.