Sa oled siin

Eesti sõlmis diplomaatilised suhted Tongaga

13. Märts 2015 - 10:47

Nr 56-E

Neljapäeval, 12. märtsil sõlmisid Eesti suursaadik ÜRO juures Margus Kolga ja Tonga Kuningriigi suursaadik Mahe’uli’uli Sandhurst Tupouniua Eesti alalises esinduses ÜRO juures Eesti ja Tonga vahelised diplomaatilised suhted.

Diplomaatiliste suhete sõlmimisele järgnenud vestluses rääkisid suursaadikud kahepoolsete suhete arendamisest, koostööst ÜROs ja teistes rahvusvahelistes organisatsioonides ning keskkonnaprobleemidest. Suursaadik Kolga sõnul mõistab Eesti väikese mereriigina Tonga muresid kliima- ja keskkonnaküsimustes ning märkis, et mõlemad pooled on huvitatud kliimamuutuste rõhutamisest uues kestliku arengu päevakorras.

Suursaadikud arutasid ka koostöövõimalusi e-valitsemise vallas. „Eesti on valmis jagama oma kogemusi e-teenuste rakendamisest avalikus sektoris, mis arvestades Tonga kui väikese saareriigi omapära võiks pakkuda uudseid lahendusi,“ lisas Kolga.

Tonga on kuningriik Vaikses ookeanis ning koosneb 169 saarest, millest 36 on asustatud. Tonga pole kunagi olnud koloonia staatuses, kuid 1900 sõlmis kuningas George Tupou II Inglismaaga sõpruslepingu kus Suurbritanniale anti õigus vastutada Tonga välis- ja julgeolekupoliitika eest. Tonga täielik iseseisvus taastati 4. juunil 1970.

Tonga pealinn on Nuku’alofa ning riigi rahvaarv on 106 440, riigikeelteks on inglise ja tonga keeled.
Fotod diplomaatiliste suhete sõlmimisest: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/sets/72157648991...

 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7618
588 55171
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.