Sa oled siin

Eesti sõlmis diplomaatilised suhted São Tomé ja Príncipega

20. Mai 2009 - 14:58

Kolmapäeval, 20. mail kirjutasid Eesti Vabariigi suursaadik Portugalis Mart Tarmak ning São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi suursaadik Alda Alves de Melo dos Santos Lissabonis alla ühiskommünikeele, millega sõlmiti kahe riigi vahel diplomaatilised suhted.

Allkirjastamistseremooniale järgnenud jutuajamises rääkisid suursaadikud Euroopa Liidu ja Aafrika suhetest ning arengukoostööst. Samuti arutati Eesti ning São Tomé ja Príncipe vahelisi koostöövõimalusi. „Eestlaste huvi maailma erinevate paikade vastu on suur, seega võiks ka São Tomé ja Príncipe olla üheks Eesti turistide reisisihiks,” ütles suursaadik Tarmak Eesti ning São Tomé ja Príncipe koostöö perspektiividest rääkides.

São Tomé ja Príncipe Demokraatlik Vabariik on Ekvatoriaal-Aafrikas Guinea lahes asuv saareriik, mis koosneb kahest suuremast riigile nime andnud saarest ja väiksematest laidudest, millest kõige lõunapoolsem laid Rolas asub täpselt ekvaatoril. Tegemist on Aafrika ühe väiksema riigiga, mille pindala on 1001 km² ja saarel elab ligikaudu 200 000 elanikku. Pealinn on São Tomé, riigikeel on portugali keel.

Foto diplomaatiliste suhete sõlmimisest São Tomé ja Príncipega: http://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/3547920713/

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
521 3085
pressitalitus@mfa.ee

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.