Sa oled siin

Eesti sõlmis diplomaatilised suhted Saint Vincent ja Grenadiinidega

16. Oktoober 2006 - 17:09

Reedel, 13. oktoobril kirjutasid New Yorgis Eesti alaline esindaja ÜRO juures suursaadik Tiina Intelmann ja Saint Vincent ja Grenadiinide alaline esindaja ÜRO juures suursaadik Margaret Hughes Ferrari alla ühiskommünikeele, millega kehtestati Eesti Vabariigi ning Saint Vincent ja Grenadiinide vahelised diplomaatilised suhted.

Allakirjutamisele järgnenud jutuajamisel peatusid suursaadikud peamiselt ÜROs päevakorral olevatel teemadel, keskendudes ÜRO peaassamblee 2.
komitee (majandus- ja arenguküsimused) tööle, mille eesistujaks on sel aastal suursaadik Tiina Intelmann ning uue peasekretäri valimisele.

Saint Vincent ja Grenadiinid on saareriik Väikestes Antillides ning Trinidad ja Tobagost põhjas. Saint Vincent ja Grenadiinide pindala on vaid 389 km2 ja rannajoone pikkus 84 km. Pealinn on Kingstown. Rahvaarv 117 848, ametlikuks keeleks on inglise keel.

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
6317 654
50 94 645
[email protected]

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.