Sa oled siin

Eesti sõlmis diplomaatilised suhted Paapua Uus-Guineaga

4. Oktoober 2016 - 15:20
Paapua Uus-Guinea välisminister Rimbink Pato ja Eesti suursaadik Austraalias Andres Unga

Eesti suursaadik Austraalias Andres Unga ja Paapua Uus-Guinea suursaadik Austraalias Charles W. Lepani sõlmisid täna Eesti ja Paapua Uus-Guinea vahelised diplomaatilised suhted. Suursaadik Unga kohtus ka Canberras visiidil viibiva Paapua Uus-Guinea välisministri Rimbink Patoga.

Kohtumisel arutati võimalusi Eesti ja Paapua Uus-Guinea suhete arendamiseks, sealhulgas majanduse ja IT vallas. „Meil on hea meel, et Paapua Uus-Guineal on huvi Eesti e-lahenduste vastu. Näeme siin mitmeid võimalusi koostöö arendamiseks. Majanduskontaktide edendamisele aitaksid kaasa ettevõtjate vastastikused visiidid,“ sõnas suursaadik Unga.

Veel kõneldi väikeriikide rollist rahvusvahelises poliitikas ning arutati vastastikuste kandidatuuride toetamist rahvusvahelistes organisatsioonides.

Paapua Uus-Guinea Iseseisvusriik asub Austraalia ja Okeaania maailmajaos. Riik hõlmab Uus-Guinea saare idaosa ja mitmeid väiksemaid saari, millest suurimad on Uus-Britannia, Bougainville ja Uus-Iirimaa. Paapua Uus-Guinea pealinn on Port Moresby. Riigi rahvaarv on 6,79 miljonit. Riigikeeled on tok-pisin, inglise ja hirimotu.


Foto: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/30026129071


Lisainfot:

Mariann Sudakov
välisministeeriumi avalike suhete osakond
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.