Sa oled siin

Eesti sõlmis diplomaatilised suhted Mikroneesiaga

25. September 2006 - 10:13

Reedel, 22. septembril kirjutasid Washingtonis Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Jüri Luik ja Mikroneesia Liiduriikide suursaadik Jesse Marehalau alla ühiskommünikeele, millega sõlmiti Eesti Vabariigi ja Mikroneesia Liiduriikide vahelised diplomaatilised suhted.


Eesti ja Mikroneesia kolleeg rääkisid pärast diplomaatiliste suhete sõlmimist oma riikide ajaloost, suhetest USAga ning majandusest ja keskkonnapoliitikast. Peatudes kahepoolsete suhete arenguvõimalustel tõdesid suursaadikud, et tuleks leida kõige perspektiivikamad koostöövaldkonnad, nagu näiteks turism ja seetõttu  arutati võimalusi aukonsulite kandidaatide leidmiseks. Samuti olid kõne all ÜRO väikeriikide roll ÜROs ja peasekretäri valimised.


Mikroneesia Liiduriigid on saareriik Vaikse ookeani lääne osas ja hõlmab suurema osa Karoliinide saarestikust, kuid  Mikroneesia  pindala on vaid 702 km² ja rannajoone pikkus 6112 km. Pealinn on Palikir. Rahvaarv 108 000, ametlikuks keeleks on inglise keel.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
6 377 654
50 94 645
pressitalitus@mfa.ee


 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.