Sa oled siin

Eesti sõlmis diplomaatilised suhted Marshalli Saartega

12. Juuli 2013 - 13:33

Nr 238-E


Täna, 12. juulil allkirjastasid Eesti suursaadik Jaapanis Toivo Tasa ja Marshalli Saarte Vabariigi suursaadik Jaapanis Thomas Kijiner Eesti saatkonnas Tokios ühiskommünikee, millega sõlmiti Eesti ja Marshalli Saarte Vabariigi vahel diplomaatilised suhted.

Pärast allakirjutamise tseremooniat rääkisid Eesti ja Marshalli Saarte suursaadikud kahepoolsetest suhetest, samuti Euroopa Liidu ja Vaikse ookeani piirkonna riikide huvidest ning koostöövõimalustest. Nii Eesti kui ka Marshalli saared on jõudnud tänasesse iseolemisse läbi katsumusterohke ajaloo.

Eesti ja Marshalli Saared astusid ühel ja samal päeval 17. septembril 1991. aastal ÜRO liikmeks, kus lisaks muule osalevad mõlemad ka väikeriikide foorumi töös. 

Sarnaselt Eestile peavad ka Marshalli Saared oluliseks turismi edendamist. See eeldab arenenud loodushoidu, loodusega tasakaalus püsimist. „Kui Eestis peame arvestama põhjamaise looduse tundlikkusega üldiselt, siis osal Marshalli saartest teeb praegu tõsist muret mageda vee puudus. Vihmade ebaühtlast jaotuvust seostatakse kliimamuutustega, mille põhjused taas on väga keerulised,“ ütles suursaadik Tasa.  Ta leidis siiski, et kaugemate maade ja rahvaste vastu huvi tundvad eestlased leiavad Marshalli saartel igal juhul eest aastaringse lahke vastuvõtu.

Marshalli Saarte Vabariik asub Vaikse ookeani lääneosas Mikroneesias ja koosneb 29 atollist ning 5 eraldi saarest. Kogupindala on 181,3 km2, elanikke ligi 70 000, neist pealinnas Majuros üle 30 000. Saarte külastamine on Euroopa Liidu kodanikele viisavaba.


Fotod: http://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/sets/721576346077...

 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.