Sa oled siin

Eesti sõlmis diplomaatilised suhted Malta orduga

11. Märts 2020 - 14:41

Eesti sõlmis teisipäeval, 10. märtsil nootide vahetamise teel diplomaatilised suhted Jeruusalemma, Rhodose ja Malta Püha Johannese Suveräänse Sõjalise Hospitaliitide Ordu ehk Malta orduga.

Nootide vahetus toimus Malta ordu peakorteris Roomas, kus selle viisid läbi Eesti suursaadik Itaalias Celia Kuningas-Saagpakk ja Malta ordu välissuhete peasekretär suursaadik Stefano Ronca. Lisaks kohtus suursaadik Kuningas-Saagpakk ordu suurkantsler Albrecht von Boeselageri ja rahandusminister Janos Count Esterhazy de Galanthaga. Kohtumisel suurkantsleriga arutati kahepoolsete suhete arendamist ning koroonaviiruse leviku tõkestamisega seonduvat.

Malta ordu on suveräänne riikidega suhteid omav peamiselt humanitaartegevusele pühendunud institutsioon. Oma olemuselt on see katoliiklik ordu, millel on praeguseks diplomaatilised suhted sõlmitud 110 riigiga ja Euroopa Liiduga. Ordul on ka alalise vaatleja staatus ÜRO-s.

„Diplomaatiliste suhete sõlmimine Malta orduga loob tingimused koostööks nii kahepoolselt kui ka rahvusvahelistes organisatsioonides ja aitab kaasa üldisele suhete arendamisele katoliikliku maailmaga,“ ütles suursaadik Kuningas-Saagpakk. „Ühtlasi annab see võimaluse teha koostööd mõjuka heategevusliku organisatsiooniga humanitaarabi ja arengukoostöö vallas.“

Malta ordu täidab rahvusvahelisi humanitaarülesandeid ning tegutseb vaatlejana mitme rahvusvahelise organisatsiooni juures, kuhu tal on akrediteeritud suursaadikud, näiteks UNESCO, UNHCR-i, WHO ja teiste juures. Ordu teeb koostööd ka Rahvusvahelise Punase Ristiga.

Eesti valitsus kiitis diplomaatiliste suhete sõlmimise Eesti Vabariigi ja Malta ordu vahel heaks 30. jaanuari istungil.

Lisainfo:
Fred Püss
Meedianõunik
Välisministeerium
Avalike suhete osakond
+372 6 377 618, +372 55 562 488

Veel uudiseid samal teemal

01.04.2020|Välisministeerium

Urmas Reinsalu tänas Ühendkuningriigi ja Valgevene ministrit Eesti kodanike aitamise eest

Välisminister Urmas Reinsalu tänas telefonikõnes Ühendkuningriigi euroopaministrit Wendy Mortonit ja Valgevene välisministrit Vladimir Makeid selle eest, et sealsed võimud lubasid Eesti inimestel Ühendkuningriigi ja Valgevene kaudu koju pöörduda.

23.03.2020|Välisministeerium

Urmas Reinsalu tegi Euroopa Liidu välisministrite videokohtumisel ettepanekud koostöö tõhustamiseks

Täna toimus virtuaalsel teel Euroopa Liidu välisministrite poliitiline arutelu koroonaviirusest tingitud kriisiolukorra üle. Eelkõige arutati seda, kuidas senisest tõhusamalt koostööd koordineerida.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.