Sa oled siin

Eesti sai Rootsis asuva Rahvusvahelise demokraatia ja valimisabi instituudi liikmeks

1. Detsember 2021 - 14:55

Täna, 1. detsembril sai Eestist Rootsis asuva Rahvusvahelise demokraatia ja valimisabi instituudi (IDEA) liige. Eestit esindas Stockholmis välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer.

„Eesti hindab kõrgelt IDEA saavutusi demokraatia kaitsmisel ja edendamisel, mistõttu on meil hea meel organisatsiooni liikmeks saada,“ kinnitas asekantsler Volmer. „Just demokraatia edendamise soovime muuhulgas arenguabi andmisel tugevamalt esile tuua. Maailm on 30 aastaga palju muutunud. Demokraatia olukord maailmas on muutunud. Kahjuks mitte selles suunas, mida tahaksime näha. Viimaste aastate üldine suundumus on murettekitav, kuid Eesti on jätkuvalt täis indu, et aidata demokraatia arengule kaasa nii palju kui suudame.“

IDEA avaldas eelmisel nädalal aruande „Demokraatia ülemaailmne seisund: vastupidavuse suurendamine pandeemiaajastul“. „Paraku järeldavad raporti uuringud, et alates 2016. aastast on demokraatiast kaugenevaid riike umbes kolm korda rohkem kui selle poole liikuvaid riike. Maailm muutub järjest autoritaarsemaks,“ sõnas Volmer. „See raport on ülimalt aktuaalne ning sellega tutvumine on äärmiselt vajalik poliitikutele, poliitikakujundajatele ja kõigile, kes ülemaailmse arengu pärast muret tunnevad. Raportile lisavad praktilist väärtust ettepanekud demokraatlikuks uuendusprotsessiks.“

IDEA on 1995. aastal loodud valitsustevaheline organisatsioon, mis töötab demokraatlike institutsioonide ja protsesside toetamise ja tugevdamise nimel ning pärast Eesti liitumist on sel 34 liikmesriiki. IDEA sekretariaat asub Stockholmis ja esindused on avatud 17 riigis. IDEA on alaline vaatleja ÜRO juures. Oktoobris viibis välisminister Eva-Maria Liimetsa kutsel Eestis IDEA peasekretär dr Kevin Casas-Zamora.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.