Sa oled siin

Eesti saadab Addis Abebasse asjuri

12. Jaanuar 2020 - 13:18
Tanel Sepp. Foto: Tamino Petelinšek/STA

Addis Abebas alustab järgmisest nädalast tööd Eesti asjur Aafrika Liidu juures, kelleks saab pikaajalise kogemusega diplomaat Tanel Sepp.

Eesti on viimastel aastatel oluliselt laiendanud suhtlust Aafrika kontinendi riikide ning organisatsioonidega. „Käesolev aasta on eriti oluline Euroopa Liidu ja Aafrika suhete jaoks, ebastabiilsus Aafrika kontinendil on julgeolekuoht ka Euroopale. Meie huvides on ebaseadusliku rände tõkestamiseks teha Aafrika riikidega koostööd, et nad suudaksid oma piire kontrollida ning võtaksid isikuid tagasi. Lisaks on Eesti ettevõtjate  huvides otsida uusi ekspordivõimalusi Aafrika riikides. Aafrika Liidu juurde asjuri määramine aitab meil paremini mõista selles maailmajaos toimuvat eelkõige majandushuvide ja julgeolekulises vaates,“ rääkis Reinsalu.

Välisministri sõnul aitab uus tööpost kaasa ka meie võimekusele ÜRO Julgeolekunõukogu liikmena. „Suur hulk teemasid, millega Julgeolekunõukogu tegeleb, on seotud kriisidega  Aafrikas. Addis Abeba pakub võimaluse otsesuhtluseks mitmete riikidega selles kontekstis, sealhulgas Aafrika Liiduga,“ selgitas välisminister.

Eestit seob Aafrika Liiduga ka vastastikuse mõistmise memorandum digikoostööst aastast 2017. Eesti suursaadik Aafrika Liidu juures on Miko Haljas, kes resideerib Kairos.

Tanel Sepp on pikaajalise kogemusega diplomaat, kes liitus välisteenistusega 2003. aastal ja on viibinud lähetustes Luksemburgis, Eesti alalises esinduses Euroopa Liidu juures, Eesti erimissiooni juures Afganistanis ja Eesti suursaatkonnas Washingtonis. 2015. aastal asus ta tööle kaitseministeeriumis, juhtides 2019. augustist sealset küberpoliitika osakonda.

Lisainfo:
Fred Püss
Meedianõunik
Välisministeerium
Avalike suhete osakond
+372 6 377 618, +372 55 562 488

Veel uudiseid samal teemal

11.01.2020|Välisministeerium

Välisminister Reinsalu kõneles Ühendriikide välisminister Mike Pompeoga

Tänases telefonikõnes arutasid Eesti ja USA välisministrid pingelist julgeolekuolukorda Iraagis.

Välisminister Urmas Reinsalu kinnitas seoses pingetega Iraani ja Ameerika Ühendriikide vahel oma kolleegile Mike Pompeole Eesti poolset toetust ning rõhutas, et USA-l on õigus enesekaitsele vastavalt ÜRO põhikirjale.

10.01.2020|Välisministeerium

Välisminister Reinsalu kutsus Euroopa Liitu üles toetama Ukraina lennukatastroofi sõltumatut ja põhjalikku uurimist

Täna, 10. jaanuaril Brüsselis toimunud välisministrite erakorralisel kohtumisel Brüsselis kutsus välisminister Urmas Reinsalu Euroopa Liitu üles toetama Ukraina lennukatastroofi sõltumatut ja läbipaistvat uurimist.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.