Sa oled siin

Eesti saadab Addis Abebasse asjuri

12. Jaanuar 2020 - 13:18
Tanel Sepp. Foto: Tamino Petelinšek/STA

Addis Abebas alustab järgmisest nädalast tööd Eesti asjur Aafrika Liidu juures, kelleks saab pikaajalise kogemusega diplomaat Tanel Sepp.

Eesti on viimastel aastatel oluliselt laiendanud suhtlust Aafrika kontinendi riikide ning organisatsioonidega. „Käesolev aasta on eriti oluline Euroopa Liidu ja Aafrika suhete jaoks, ebastabiilsus Aafrika kontinendil on julgeolekuoht ka Euroopale. Meie huvides on ebaseadusliku rände tõkestamiseks teha Aafrika riikidega koostööd, et nad suudaksid oma piire kontrollida ning võtaksid isikuid tagasi. Lisaks on Eesti ettevõtjate  huvides otsida uusi ekspordivõimalusi Aafrika riikides. Aafrika Liidu juurde asjuri määramine aitab meil paremini mõista selles maailmajaos toimuvat eelkõige majandushuvide ja julgeolekulises vaates,“ rääkis Reinsalu.

Välisministri sõnul aitab uus tööpost kaasa ka meie võimekusele ÜRO Julgeolekunõukogu liikmena. „Suur hulk teemasid, millega Julgeolekunõukogu tegeleb, on seotud kriisidega  Aafrikas. Addis Abeba pakub võimaluse otsesuhtluseks mitmete riikidega selles kontekstis, sealhulgas Aafrika Liiduga,“ selgitas välisminister.

Eestit seob Aafrika Liiduga ka vastastikuse mõistmise memorandum digikoostööst aastast 2017. Eesti suursaadik Aafrika Liidu juures on Miko Haljas, kes resideerib Kairos.

Tanel Sepp on pikaajalise kogemusega diplomaat, kes liitus välisteenistusega 2003. aastal ja on viibinud lähetustes Luksemburgis, Eesti alalises esinduses Euroopa Liidu juures, Eesti erimissiooni juures Afganistanis ja Eesti suursaatkonnas Washingtonis. 2015. aastal asus ta tööle kaitseministeeriumis, juhtides 2019. augustist sealset küberpoliitika osakonda.

Lisainfo:
Fred Püss
Meedianõunik
Välisministeerium
Avalike suhete osakond
+372 6 377 618, +372 55 562 488

Veel uudiseid samal teemal

01.04.2020|Välisministeerium

Urmas Reinsalu tänas Ühendkuningriigi ja Valgevene ministrit Eesti kodanike aitamise eest

Välisminister Urmas Reinsalu tänas telefonikõnes Ühendkuningriigi euroopaministrit Wendy Mortonit ja Valgevene välisministrit Vladimir Makeid selle eest, et sealsed võimud lubasid Eesti inimestel Ühendkuningriigi ja Valgevene kaudu koju pöörduda.

23.03.2020|Välisministeerium

Urmas Reinsalu tegi Euroopa Liidu välisministrite videokohtumisel ettepanekud koostöö tõhustamiseks

Täna toimus virtuaalsel teel Euroopa Liidu välisministrite poliitiline arutelu koroonaviirusest tingitud kriisiolukorra üle. Eelkõige arutati seda, kuidas senisest tõhusamalt koostööd koordineerida.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.