Sa oled siin

Eesti peakonsulaat San Franciscos tänas koostööpartnereid ning võõrustas aukonsulite aastakohtumist

18. November 2021 - 15:27
Jaak Treimani tunnustamine teenetemärgiga suursaadik Priki poolt

15.–16. novembrini võõrustas Eesti peakonsulaat San Franciscos Eesti Ameerika Ühendriikide aukonsulite aastakohtumist. Sündmuse peakülaliseks oli Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Kristjan Prikk.

Aukonsulitele anti ülevaade Eesti viimase aja olulisematest arengutest, edasistest tähtsamatest sündmustest, samuti konsulaarvalla värskematest teemadest ja EAS-i välisinvesteeringute keskuse tegevustest Ameerika Ühendriikides.

Aukonsulid jagasid teavet arengutest oma tegevuspiirkondades ja ideid võimalikest edasistest sammudest Eesti tutvustamisel. Ühisarutelu keskendus aukonsulite võrgustiku ja Eesti diplomaatiliste esinduste koostöö edendamisele. Lisaks töösessioonidele oli programmis Eesti ettevõtte Harmet näidismoodulmaja külastus ja kohtumine Stanfordi ülikoolis, et saada ülevaade ülikooli Balti õpingute programmist ning Eesti välisministeeriumi ja Stanfordi ülikooli koostööst.

15. novembril toimus ka Eesti suursaadiku Ameerika Ühendriikides Kristjan Priki ja peakonsuli San Franciscos Ann Hänni vastuvõtt Ameerika Ühendriikide lääneranniku kolleegidele ja koostööpartneritele, Eesti aukonsulitele Ameerika Ühendriikides ja Eesti kogukonna esindajatele.

„Tegemist oli Eesti peakonsulaadi San Franciscos esimese suurema üritusega, et avaldada tänu ja tunnustust kohapealsetele koostööpartneritele järjepideva ja sisuka toetuse eest Eesti peakonsulaadi käivitamisel, mida lahvatanud COVID-pandeemia on oluliselt mõjutanud,“ ütles peakonsul Ann Hänni. „Seejuures on Eesti kõrgetasemeline visiit koos äridelegatsiooniga kavandamisel niipea, kui kohapealsed olud seda võimaldavad.“

Vastuvõtul anti üle välisministri tunnustused kahele Eesti aukonsulile. Pidulikult tänati Eesti endist aukonsulit San Franciscos Richard Allan Horningut, kelle volitused Eesti esindamisel piirkonnas lõppesid 2019. aasta lõpus San Franciscos Eesti diplomaatilise esinduse käivitamisega. Eesti aukonsulile Los Angeleses Jaak Treimanile anti üle välisministeeriumi sinise emailiga hõbemärk erakordselt pikaajalise ja pühendunud teenistuse eest.

Peakonsulaadi rajamist San Franciscos alustati 2019. aasta lõpus. Peakonsulaadi tööpiirkonda kuulub 13 USA läänepoolset osariiki ning peamisteks ülesanneteks on Eesti ja Ameerika Ühendriikide lääneranniku vaheliste majandussuhete edendamine ja konsulaarteenuste osutamine. Peakonsulaadi koosseisus on ka Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse välisinvesteeringute keskuse esindaja. Eestil on praegu Ameerika Ühendriikides 13 aukonsulit.

Fotod (autor: Richard Mayer): https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721577201...

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

15.10.2021|Välisministeerium

Eesti suursaadik Soulis andis üle volikirja

Eesti suursaadik Korea Vabariigis Sten Schwede, andis täna esimese Soulis resideeruva Eesti suursaadikuna üle volikirja Lõuna-Korea presidendile Moon Jae-inile. Kahe riigi heade suhete kontekstis nenditi senist suurepärast küberkoostööd.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.