Sa oled siin

Eesti panustab Euroopa Liidu solidaarsusprojekti Venemaa eakate ja erivajadustega inimeste abistamiseks

16. Juuli 2020 - 15:10

Eesti osaleb Euroopa Liidu ühisprojektis „Euroopa Liidu solidaarsus Venemaa kodanikuühiskonna organisatsioonidega: abi eakate ja erivajadustega täiskasvanute abistamisega tegelevatele organisatsioonidele“, eraldades selleks 15 000 eurot.

Tegemist on initsiatiiviga, mille eesmärgiks on toetada Venemaal koroonapandeemiast puudutatud eriti haavatavaid ühiskonnaliikmeid, nagu eakad ja erivajadustega täiskasvanud. Ühisprojekti eesmärk on mittetulundusorganisatsioonide abil tagada puuetega inimestele ligipääs sellistele elutähtsatele kaupadele ja teenustele nagu toit ja esmatarbekaubad, psühholoogiline ja meditsiiniline nõustamine ning abiteenused.

Haavatavate sotsiaalsete rühmade toimetulekut nii pandeemia ajal kui ka pärast seda on oluline toetada. Ühisprojektiga saame kaasa aidata abivajajate igapäevaelu funktsionaalsele toimimisele ning vähendada ohtu, et koroonaviiruse levik nende haavatavust veelgi suurendab.

Kokku on osalejad panustanud ühisprojekti 500 000 eurot ning toetustele saavad Venemaa kodanikuühendused kandideerida 2021. aasta maikuu lõpuni. Lisaks Euroopa Liidu riikidele ühiselt on teinud projekti eraldi panused Eesti, Belgia, Itaalia, Luksemburg, Prantsusmaa ja Šveits.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.