Sa oled siin

Eesti otsustas avada suursaatkonna Ungaris

7. Juuni 2018 - 11:28

Vabariigi valitsus tegi täna otsuse taasavada Eesti suursaatkond Ungari pealinnas Budapestis.

„Saatkonna avamine Budapestis aitab kohapeal paremini Eesti huvide eest seista ning meie seisukohti olulistes küsimustes aktiivsemalt tutvustada,“ rõhutas välisminister Sven Mikser. Välisministri sõnul on Eesti ja Ungari heade suhete puhul olulisel kohal hõimusugulus, mis loob soodsa aluse suhete elavdamisele.

„Eesti kodanike abistamine ja koostöövõimaluste laiem tutvustamine erasektorile oleks tulevase saatkonna üks tähtsamaid töövaldkondi,“ sõnas välisminister. „Äridiplomaatia roll taasasutava saatkonna tegevuses saab olema suur, eesmärgiks on Ungari turu võimalused Eesti jaoks võimalikult soodsalt ära kasutada,“ rõhutas Mikser.

Välisminister sõnas, et Eesti üks laiematest eesmärkidest on tugevdada kohalolekut Balkanil. „Lääne-Balkani poliitika saab olema järgnevate aastate Euroopa Liidu üks kesksemaid teemasid ning tingib vajaduse olla piirkonnas esindatud ja tegutseda seal senisest veelgi aktiivsemalt,“ selgitas minister.

Suursaadik Ungaris hakkab praeguse plaani kohaselt katma Budapesti saatkonnast lisaks Bosniat ja Hertsegoviinat, Makedoonia Vabariiki, Montenegrot ja Serbia Vabariiki.

Budapesti saatkond on plaanis avada 2018. aastal, võttes taaskasutusse saatkonnale 2007. aastal ostetud hoone.

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.