Sa oled siin

Eesti noori oodatakse kandideerima tööle ÜROsse

18. Juuli 2012 - 14:13

Nr 205-E

Eesti osaleb sel aastal, sarnaselt eelmisele aastale, Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) noorte ametnike programmis, mille kaudu värvatakse maailma suurimasse rahvusvahelisse organisatsiooni tööle uusi töötajaid. ÜRO soovib leida erinevatele ametikohadele alla 32-aastaseid kõrgharidusega noori maailma eri riikidest, sealhulgas Eestist.

Avaldusi ÜROsse tööle kandideerimiseks saab esitada kuni 12. septembrini 2012. Pärast avalduste läbivaatamist kutsutakse sobivad kandidaadid eksamile ja intervjuule. Kirjalik eksam toimub 5. detsembril 2012. Parimad eksamisooritajad saavad kutse intervjuuvooru, mille edukale läbimisele järgnebki tööpakkumine ÜRO sekretariaadis, allorganisatsioonides, fondides või missioonide juures.

ÜROsse saavad tööle kandideerida kõik Eesti kodanikud, kes on sündinud pärast 1. jaanuari 1980. Lisaks on kandideerimise eelduseks vähemalt kõrgkooli esimese astme diplomi olemasolu ja inglise või prantsuse keele valdamine. Eelnev töökogemus ei ole vajalik. Sel aastal saab kandideerida tööle ametikohtadele, mis on seotud arhitektuuri, majanduse, infotehnoloogia, poliitikaküsimuste ning sotsiaalküsimuste valdkondadega.

Eesti välisministeerium ja Eesti alaline esindus ÜRO juures soovitavad kõigil noortel, kes on huvitatud tööst ÜROs, kindlasti esitada oma sooviavaldus kandideerimiseks. Ka eelmisel aastal kandideerinud noored võivad käesoleval aastal uuesti avalduse esitada.

Kõik kandideerijad on teretulnud külastama välisministeeriumi kodulehekülge http://www.vm.ee/UROsse_kandideerimine, kust on võimalik lugeda lisainformatsiooni ÜROsse kandideerimise ja tööleasumise, noorte ametnike programmi ning eelmisel aastal toimunud konkursi kohta.

Lisaküsimuste korral võib ühendust võtta välisministeeriumi rahvusvahelise personalipoliitika bürooga (tel: 637 7320, e-post: ypp2012@mfa.ee).


Lisainfo ÜROsse kandideerimise kohta:
https://careers.un.org/lbw/home.aspx?viewtype=NCE
http://www.facebook.com/UN.Careers
http://twitter.com/un_careers
http://linkd.in/un_careers
http://www.youtube.com/watch?v=k-MEIkzPMmE
http://www.youtube.com/watch?v=Z0pmqenzppc

 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
pressitalitus@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.