Sa oled siin

Eesti mõistab hukka Tšehhi suveräänsuse õõnestamise ning teatas Vene suursaadikule nende diplomaadi väljasaatmisest

23. Aprill 2021 - 14:33

Eesti välisministeerium kutsus täna, 23. aprillil välja Venemaa Föderatsiooni suursaadiku Eestis Aleksander Petrovi, et avaldada tugevat protesti seoses Tšehhi Vabariigilt saadud informatsiooniga, mille kohaselt korraldas Vene sõjaväeluure Vrbetices 2014. aastal toimunud laskemoonalao plahvatuse.

Venemaa on rikkunud jämedalt rahvusvahelist õigust Euroopa Liidu ja NATO liikmesriigi territooriumil, mis õõnestab Tšehhi suveräänsust ja tõi kaasa kahe inimese hukkumise. Selline käitumine kahjustab Euroopa julgeolekut ja stabiilsust ning on lubamatu.

Solidaarsuse väljendamiseks saadab Eesti välja ühe Vene diplomaadi, kelle tegevus ei ole vastavuses Viini konventsiooniga kokku lepitud diplomaatilise tegevusega.

Tšehhi teatas 17. aprillil, et saadab välja 18 Vene diplomaati. Tegemist on Vene välisluureteenistuse ja sõjaväeluure agentidega.

Lisainfo:
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.