Sa oled siin

Eesti, Läti, Leedu ja Ühendkuningriigi välisministri ühisavaldus

10. Märts 2021 - 20:28

Eesti välisminister Eva-Maria Liimets võõrustas täna Tallinnas Ühendkuningriigi ja Balti riikide välisministrite kohtumisel Ühendkuningriigi välisministrit Dominic Raabi, Läti välisministrit Edgars Rinkēvičsit ja Leedu välisministrit Gabrielius Landsbergist. Ministrid arutasid põhjalikult välispoliitika küsimusi ja seda, kuidas suurendada koostööd Balti riikide ja Ühendkuningriigi vahel.

Arutusele tulid Venemaa, Hiina, Ukraina, Valgevene ning üldisemad piirkondliku julgeoleku ja vastastikuse kaitse küsimused. Kõik ministrid pooldasid Balti riikide ja Ühendkuningriigi tegevuse suuremat kooskõlastamist mitmepoolsetel foorumitel, kaasa arvatud sellistes küsimustes nagu reageerimine sündmustele Xinjiangis ja Hongkongis ning Keemiarelvade Keelustamise Organisatsiooni (OPCW) ja ÜRO jõulise vastuse kujundamine Aleksei Navalnõi kohutavale mürgitamisele.

Ministrid leppisid kokku, et jätkavad koostöö tugevdamist NATOs ning  demokraatlike väärtuste, inimõiguste ja rahvusvahelise õiguse austamise eest seismist, ning teevad suuremaid jõupingutusi meediavabaduse kaitsmiseks ja desinformatsiooniga võitlemiseks. Nad kinnitasid taas, kui oluline on võidelda kliimamuutustega ja muuta enne novembris Glasgow’s toimuvat ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni osaliste konverentsi 26. istungjärku (COP26) heitkoguste vähendamise eesmärgid ambitsioonikamaks.

Ministrid olid ühel meelel Balti riikide ja Ühendkuningriigi suurema koostöö vajalikkuses, ning leppisid kokku, et jätkavad ühiste välispoliitika prioriteetide arutamiseks ja koostöö edendamiseks korrapäraseid kohtumisi.

Tallinn, 10.03.2021

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.