Sa oled siin

Eesti, Läti ja Leedu välisministrite ühisavaldus suhete kohta Ameerika Ühendriikidega

6. November 2020 - 14:58

Eesti, Läti ja Leedu hindavad väga kõrgelt sõprust ja tihedaid ajaloolisi sidemeid meie riikide ja Ameerika Ühendriikide vahel. Meil on ühised väärtused ja paljude väljakutsete kohta samad vaated. Oleme NATOs lähedased liitlased ning koos oleme edendanud rahu ja stabiilsust kogu maailmas.

Täna soovime uuesti kinnitada, et oleme sellele erilisele ja ajaloolisele partnerlusele kindlalt pühendunud. Ameerika Ühendriigid on ja jäävad meie kõige lähedasemaks liitlaseks. Hindame kõrgelt Ameerika Ühendriikide panust Euroopa kaitsesse ning tervitame Ameerika Ühendriikide kohalolekut Baltikumis kui selget märki USA jätkuvast pühendumusest ja selle parteide ülesest toetusest.  

Oleme endiselt veendunud, et tugev transatlantiline partnerlus ja NATO on Euroopa julgeoleku ja kaitse tagamisel hädavajalikud. Tihe ja korrapärane transatlantiline dialoog Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide vahel on endiselt asendamatu – Euro-Atlandi ala heaolu ja stabiilsuse suudame tagada üksnes koos töötamise ja transatlantilise sideme tugevdamisega.

Meie – Eesti, Läti ja Leedu – soovime kinnitada taas oma tahet jätkata partnerluse ja sidemete arendamist Ameerika Ühendriikidega.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.