Sa oled siin

Eesti, Läti ja Leedu välisminister arutasid Balti riikide reisipiiranguid ja vaktsiinide hankimist

6. Jaanuar 2021 - 18:24

Eesti, Läti ja Leedu välisminister arutasid täna Balti koostööformaadi aasta esimesel videokohtumisel COVID-19 pandeemiaga seotud piiranguid, testimist ning vaktsiinide kättesaadavust Euroopa Liidus.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on Balti riikide suhtlus olnud kogu koroonakriisi vältel tihe ning jätkub ka sel aastal. „Püüame Läti ja Leedu välisministriga pidevalt leida viise, kuidas piiranguid kõige optimaalsemalt rakendada, et meie elanikud vajadusel riikide vahel liikuda saaksid,“ sõnas Reinsalu. „Ohutuse tagamiseks saab võtta erinevaid meetmeid ning need tuleb regulaarselt üle vaadata. Kinnitasime Läti ja Leedu ministriga valmidust reisipiiranguid koordineerida.“ 

Välisministrid rõhutasid Euroopa Liidu toetust vaktsiinile juurdepääsu võimaldamisele naaberriikides (idapartnerlusriikides). 

 

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.