Sa oled siin

Eesti-Küprose kaubanduskokkuleppe ühiskomitee istung

10. Juuni 1998 - 14:33

Neljapäeval, 11. juunil algab Nikosias Eesti ja Küprose kaubanduskokkuleppe ühiskomitee esimene istung.

Kaubanduskokkuleppega, mis sõlmiti 27. septembril 1996. aastal Tallinnas, on ette nähtud lepingu elluviimist jälgiva komitee moodustamine, kuhu kuuluvad nii Eesti kui Küprose esindajad. Ühiskomitee istungil arutatakse Eesti-Küprose kaubavahetuse võimalikke arengusuundi.Eesti pool kavatseb tutvustada ka soodsaid transiidivõimalusi.

Eesti delegatsiooni juhib välisministeeriumi välismajanduspoliitika osakonna peadirektor Tiit Naber, Küprose delegatsiooni juht on Küprose Kaubandus-, tööstus- ja turismiministeeriumi kaubandusosakonna direktor Andreas Petrondas.

Eesti kaubandusbilanss Küprosega on mulluse seisuga positiivne. 1997. aastal eksportis Eesti Küprosele kaupu 27,3 miljoni krooni eest ning importis sealt 16,7 miljoni krooni eest. Küprosele eksporditavate kaubagruppide seas olid olulisemad mineraalsed kütused, masinad ja mehhaanilised seadmed. Eesti importis Küproselt masinaid ja mehhaanilisi seadmeid, valmis toidukaupu ja jooke.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.