Sa oled siin

Eesti küberjulgeoleku erivolitustega diplomaatiline esindaja: Eestil ja Rootsil on üksteiselt kübervaldkonnas palju õppida

7. Mai 2019 - 14:28

Sel nädalal külastasid Tallinnat Rootsi kübereksperdid ja diplomaadid, et arutada küberturvalisuse seisukorda regioonis ning tugevdada küberharidust Eestis ja Rootsis.

„Küberruumis toimuv mängib diplomaatias üha suuremat rolli. Küsimus pole vaid selles, kui hästi suudame seista vastu küberrünnakutele, vaid millist globaalset internetti me tahame ja kui hästi meie diplomaadid suudavad selle eest seista,“ sõnas Eesti küberjulgeoleku erivolitustega diplomaatiline esindaja Heli Tiirmaa-Klaar, kes visiiti koordineeris. „Nendele küsimustele vastuste leidmine on järgmise viiel kuni kümnel aastal määrava tähtsusega.“

Tiirmaa-Klaari sõnul on üks võimalus laiendada meie koostööd samameelsete riikidega, kes toetavad avatud ja reeglitepõhist küberruumi. Käesolev külaskäik on selle hea näide. „Eestil ja Rootsil on üksteiselt kübervaldkonnas palju õppida. Sarnaselt Eestile on küberturvalisus Rootsis heal tasemel ja mõistetakse, et mitmeid küberteemasid saab kõige paremini lahendada koostöös teiste riikidega. Kohtumistel erinevates Eesti ministeeriumides rääkisime Rootsi kolleegidega, kuidas tõsta üheskoos piirkondlikku küberturvalisuse võimekust.“ Samuti oli üheks teemaks koostöö edendamine rahvusvahelistes formaatides ÜROs, NATOs ja Euroopa Liidus, et tagada olemasoleva rahvusvahelise õiguse rakendamine ja käitumisreeglite kehtestamine ka küberruumis.

Rootsi delegatsiooni juhtis Rootsi peaministri küberjulgeoleku koordinaator Erik Windmar. Visiidi käigus toimusid kohtumised välisministeeriumi, riigi infosüsteemi ameti, haridus- ja teadusministeeriumi ning kaitseministeeriumiga. Lisaks külastati TalTechi ja NATO kooperatiivse küberkaitse kompetentsikeskust ning kohtuti Eesti küberettevõtjatega.

Foto: https://flic.kr/s/aHsmDj39Em

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 6045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.