Sa oled siin

Eesti küberdiplomaat: rahvusvahelised kübernormid on turvalise interneti alustala

28. November 2019 - 14:05

Täna, 28. novembril toimus Berliinis Interneti haldamise foorumil Eesti välisministeeriumi eestvedamisel avatud arutelu usalduse, käitumisnormide ja vabaduse teemal küberruumis.

Eesti küberjulgeoleku erivolitustega diplomaatilise esindaja Heli Tiirmaa-Klaari sõnul on inimõiguste ja põhivabaduste kaitsmine üks rahvusvaheliselt tunnustatud kübernormide alustalasid ning rahvusvaheline kogukond peab tagama, et neid käitumisreegleid järgitaks. „Küberjulgeoleku ja interneti haldamise teemadel on vabadus ja avatus paljudele riikidele üks põhilisi lähtekohti. On oluline, et samameelsed riigid jätkaksid nende teemade tõstatamist rahvusvahelistes organisatsioonides ja ka kahepoolselt,“ rõhutas Tiirmaa-Klaar. Ta lisas, et see töö mängib tähtsat rolli, et tagada inimestele turvaline, avatud ja stabiilne internet, millele nõjatub ka üha suurem osa meie majandusest.

Välisministeeriumi korraldatud arutelul osales lisaks Eesti esindajale Hollandi välisministeeriumi rahvusvahelise küberpoliitika osakonna direktor Carmen Gonsalves, internetile ja inimõigustele keskenduva mittetulundusühingu ARTICLE 19 digitaalküsimuste direktor Mallory Knodel ja telekommunikatsiooniettevõtte AT&T Euroopa Liidu suhete asedirektor Gonçalo Carriço. Vestlust juhatas Matthew Shears, kes kuulub rahvusvaheliselt domeenindust haldava ICANNi juhatusse.

Neljateistkümnendat korda toimuval Interneti haldamise foorumil (Internet Governance Forum ehk IGF) keskendutakse 2019. aastal ühtse globaalse interneti küsimustele. Kohtumise algatas 2006. aastal ÜRO peasekretär ning see on kujunenud üheks peamiseks rahvusvaheliseks foorumiks, kus arutatakse interneti haldamise poliitikat. Üritus toob kokku erinevate valitsuste, erasektori ja kodanikuühiskonna esindajad.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmJEBqH9

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.