Sa oled siin

Eesti korraldab ÜRO Julgeolekunõukogus istungi Valgevene olukorra teemal

7. Oktoober 2021 - 13:12

Reedel, 8. oktoobril toimub Eesti eestvedamisel ÜRO Julgeolekunõukogus mitteametlik kõrgetasemeline virtuaalistung, kus juhitakse tähelepanu halvenevale inimõiguste olukorrale Valgevenes ja sealsete võimude rahvusvahelist õigust rikkuvatele tegevustele, nagu tsiviillennuki sunnitud maandumine.

Istungit juhatab välisminister Eva-Maria Liimets Kultuurikatlas üles seatud stuudiost, kus on kohal ka Läti välisminister Edgars Rinkēvičs ja Leedu asevälisminister dr Mantas Adomėnas.

„ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikmena on Eesti jaoks olnud väga olulised meie regioonis toimuvad maailma julgeolekuolukorda mõjutavad sündmused ja nii peame ka tähtsaks  hoida olukorda Valgevenes julgeolekunõukogu päevakorras,“ ütles minister Liimets. „Võrreldes jaanuariga, mil arutasime julgeolekunõukogu istungil meediavabaduse olukorda Valgevenes, on situatsioon riigis jätkuvalt halvenenud. Suletud on meediaväljaandeid ja kasvanud on kinni peetud poliitvangide arv. Samuti on kasutatud ebaseadusliku rände õhutamiseks naaberriikidesse ära kolmandate riikide haavatavaid kodanikke. Inimõiguste rikkumistel ja naaberriikide vastu suunatud hübriidoperatsioonil on selge mõju rahvusvahelisele rahule ja julgeolekule.“

Istungi peakõneleja on ÜRO abipeasekretär inimõiguste küsimustes ja inimõiguste ülemvoliniku büroo New Yorgi esinduse juht Ilze Brands Kehris. Lisaks teavitavad kohtumisel julgeolekunõukogu ja laiemat ÜRO liikmeskonda olukorrast Valgevenes poliitikaanalüütik ning sealse poliitika ja majanduse analüüsile keskenduva konsultatsioonifirma Sense Analytics asutaja Artjom Šraibman, Valgevene inimõiguste rikkumisi dokumenteeriva platvormi juht Jens Modvig, Valgevene piinamise uurimise rahvusvahelise komitee juhtkomitee liige Victoria Fedorova ning Poola välissuhete instituudi poliitikaanalüütik Anna Maria Dyner.

Istungi algataja on Eesti, kaaskorraldajaid on sel korral rohkem kui kunagi varem – 32 riiki, sealhulgas mitmed julgeolekunõukogu liikmed ja teised ÜRO riigid nii Euroopast kui ka kaugematest piirkondadest.

Kohtumist on võimalik jälgida reedel kell 16 välisministeeriumi YouTube’i ja Facebooki kanalites ning ÜRO TV vahendusel.

Ajas täienev fotoalbum: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721577199...

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

08.10.2021|Välisministeerium

Välisminister Liimets: Valgevenes toimuv on ohuks kogu meie piirkonna stabiilsusele

Reedel, 8. oktoobril kutsus Eesti kokku ÜRO Julgeolekunõukogu mitteametliku kõrgetasemelise virtuaalistungi Valgevene teemal. Istungil keskenduti inimõiguste halvenevale olukorrale Valgevenes.

17.09.2021|Välisministeerium

ÜRO Julgeolekunõukogus hääletatakse abimissiooni mandaadi pikendamise üle Afganistanis

Täna, 17. septembril hääletatakse ÜRO Julgeolekunõukogus Eesti ja Norra eestvedamisel ÜRO Afganistani abimissiooni (UNAMA) mandaadi pikendamise üle.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.