Sa oled siin

Eesti korraldab ÜRO Julgeolekunõukogus istungi Süüria jõhkrate kuritegude toimepanijate vastutusele võtmise teemal

29. November 2021 - 11:30

Täna, 29. novembril toimub Eesti eestvedamisel ÜRO Julgeolekunõukogu kohtumine, mis keskendub Süürias kestvale karistamatuse olukorrale, kus pannakse toime jõhkraid kuritegusid, sealhulgas sõjakuritegusid ja inimsusevastaseid kuritegusid. Istungit juhatab Eesti suursaadik ÜRO juures Sven Jürgenson.

Eesti üheks prioriteediks ÜRO Julgeolekunõukogu liikmesuse vältel on olnud karistamatuse vastu võitlemine ning inimõiguste ja inimväärikuse eest seismine. „Meie kui julgeolekunõukogu usaldusväärusus sõltub sellest, kui järjepidevalt reageerime jõhkratele kuritegudele, sealhulgas inimsusevastastele ja sõjakuritegudele,“ ütles suursaadik Jürgenson. „Me räägime organist, kelle kohustus on võtta samme rahvusvahelise rahu ja julgeoleku tagamiseks. On kahetsusväärne, ent mitte eriti üllatav, et julgeolekunõukogult ei ole sisukat reageeringut tulnud. Me loodame, et tänase kohtumisega on võimalik rõhutada vajadust julgeolekunõukogu aktiivsema tegutsemise järele,“ lisas saadik.

ÜRO liikmesriike teavitavad olukorrast Süüria raskete kuritegude uurimise sõltumatu rahvusvaheline mehhanismi (International, Impartial and Independent Mechanism for Syria (IIIM)) juht Catherine Marchi-Uhel, Kölni Ülikooli kriminaal- ja rahvusvahelise õiguse professor Claus Kress, Süüria ajakirjanik ja filmirežissöör Waad Al-Kateab ning Süüria kodanikuühiskonna esindaja ja sõjapõgenik Omar Alshogre.  

Eesti juhitud istungi kaaskorraldajateks on julgeolekunõukogu liikmed Prantsusmaa, USA ja Ühendkuningriik ning teised ÜRO liikmed Belgia, Kanada, Saksamaa, Gruusia, Liechtenstein, Madalmaad, Katar, Rootsi ja Türgi.

Kohtumist on võimalik jälgida kell 22 (Eesti aja järgi) ÜRO TV vahendusel. Istungi salvestus on järelvaadatav.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

31.12.2021|Välisministeerium

Lõppeb Eesti valitud liikmesus ÜRO Julgeolekunõukogus

Täna, 31. detsembril toimub New Yorgis koos teiste lahkuvate valitud liikmetega ametlik tseremoonia, kus ÜRO Julgeolekunõukogu saali ees langetatakse Eesti lipp. Tseremoonial kõneleb Eesti alaline esindaja ÜRO juures Sven Jürgenson.

20.12.2021|Välisministeerium

ÜRO Julgeolekunõukogu arutab Eesti eestvedamisel küberoperatsioonide humanitaarmõjusid

Täna, 20. detsembril korraldab Eesti koos Ühendkuningriigiga ÜRO Julgeolekunõukogus mitteametliku istungi küberoperatsioonide humanitaarmõjust ja selle ennetamisest. Istungit juhivad Eesti suursaadik ÜRO juures Sven Jürgenson ja Ühendkuningriigi ÜRO esinduse asejuht James Roscoe.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.