Sa oled siin

Eesti koos teiste ELi riikidega kutsub üles kaitsma õigusriiki, demokraatiat ja inimõigusi

2. Aprill 2020 - 16:48

Praeguses enneolematus olukorras on õiguspärane, et liikmesriigid võtavad oma kodanike kaitsmiseks ja kriisist ülesaamiseks erakorralisi meetmeid. Sellele vaatamata suhtume väga tõsiselt õigusriigi ja demokraatia põhimõtete ning inimõiguste võimalikesse rikkumistesse, mida erakorraliste meetmete rakendamine võib kaasa tuua.

Erakorralised meetmed peaksid piirduma hädavajalikuga, olema proportsionaalsed ja ajutised, neid tuleks korrapäraselt läbi vaadata ning need peavad olema kooskõlas eelmainitud põhimõtete ja rahvusvahelisest õigusest tulenevate kohustustega. Meetmed ei tohiks piirata sõnavabadust ega ajakirjandusvabadust.

Peame kriisist ühiselt üle saama, austades euroopalikke põhimõtteid ja väärtusi. Seepärast toetame Euroopa Komisjoni algatust jälgida erakorralisi meetmeid ja nende rakendamist, et tagada ELi põhiväärtustest kinnipidamine, ning kutsume ELi üldasjade nõukogu vajaduse korral neid küsimusi arutama.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.