Sa oled siin

Eesti kodanikud saavad reisida Mongooliasse viisavabalt

26. Juuni 2014 - 11:24

Nr 273-E

Alates 25. juunist saavad Eesti kodanikud reisida Mongooliasse turismi või ettevõtluse eesmärgil viisavabalt ning viibida viisata seal järjest kuni kolmkümmend päeva. Mongoolia valitsus on otsustanud kehtestada ühepoolselt viisavabaduse esialgu kuni 2015. aasta lõpuni.

Välisminister Urmas Paeti sõnul annab viisavabastus lisatõuke Eesti ja Mongoolia suhete tihendamiseks. „Loodetavasti aitab Mongoolia viisavabadus lisaks turismisuhete ja inimestevaheliste kontaktide arendamisele edendada ka majandus- ning kultuurisidemeid,“ sõnas välisminister.

Samuti lisas välisminister Paet, et välisministeerium jätkab tööd selle nimel, et riikide arv, kuhu Eesti kodanikud saaksid viisavabalt reisida, veelgi suureneks. „Enne Mongooliat saavutasime Eesti kodanike jaoks viisavaba reisimise Taisse ja ka praegu toimuvad kõnelused veel mitme riigiga,“ märkis ta.

Riigid, kuhu Eesti kodanikel on õigus siseneda viisata: http://vm.ee/et/riigid-kuhu-eesti-kodanikel-oigus-siseneda-viisata


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
521 6821
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

02.06.2015|Välisministeerium

Välisminister: Eston Kohveri ebaseadusliku kinnipidamisega rikub Venemaa juba 9 kuud rahvusvahelist õigust

Välisminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul rikub Venemaa Eston Kohveri röövimisega ja õigusevastase kinnipidamisega juba ligi üheksa kuud rahvusvahelist õigust. "Eesti pinnalt FSB poolt röövitud kaitsepolitseiametniku Eston Kohveri õigusevastasel kinni hoidmisel ja tema üle näilise kohtuprotsessi pidamisel pole algusest peale mingit seost õiglase kohtupidamisega. Eesti ametkonnad teevad selleks kõik, et Eston Kohver vabastataks ja ta saaks tagasi koju,“ rõhutas välisminister.

13.02.2015|Välisministeerium

„Reisi targalt“ turismimessil Tourest

13.-15. veebruarini 2015 jagavad Välisministeeriumi konsulaarosakonna töötajad targalt reisimise nõuandeid Eesti Näituste messikeskuses rahvusvahelisel turismimessil Tourest 2015. Külastajad on oodatud välisministeeriumi messiboksi, mis asub sel aastal kohe peahalli sissepääsu juures paremat kätt (A3).

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.