Sa oled siin

Eesti kodanikud saavad reisida Mongooliasse viisavabalt

26. Juuni 2014 - 11:24

Nr 273-E

Alates 25. juunist saavad Eesti kodanikud reisida Mongooliasse turismi või ettevõtluse eesmärgil viisavabalt ning viibida viisata seal järjest kuni kolmkümmend päeva. Mongoolia valitsus on otsustanud kehtestada ühepoolselt viisavabaduse esialgu kuni 2015. aasta lõpuni.

Välisminister Urmas Paeti sõnul annab viisavabastus lisatõuke Eesti ja Mongoolia suhete tihendamiseks. „Loodetavasti aitab Mongoolia viisavabadus lisaks turismisuhete ja inimestevaheliste kontaktide arendamisele edendada ka majandus- ning kultuurisidemeid,“ sõnas välisminister.

Samuti lisas välisminister Paet, et välisministeerium jätkab tööd selle nimel, et riikide arv, kuhu Eesti kodanikud saaksid viisavabalt reisida, veelgi suureneks. „Enne Mongooliat saavutasime Eesti kodanike jaoks viisavaba reisimise Taisse ja ka praegu toimuvad kõnelused veel mitme riigiga,“ märkis ta.

Riigid, kuhu Eesti kodanikel on õigus siseneda viisata: http://vm.ee/et/riigid-kuhu-eesti-kodanikel-oigus-siseneda-viisata


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
521 6821
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

20.03.2020|Välisministeerium

ERITEADE: Eesti lubab üle riigipiiri Lätis tööl käia

Tallinn, Stenbocki maja, 20. märts 2020 – Eriolukorra juht Jüri Ratas kehtestas korralduse, millega leevendatakse liikumispiirangut Eesti ja Läti vahel.

18.03.2020|Välisministeerium

ERITEADE: Soomes töötavatele Eesti inimestele tehti liikumispiirangutes erand

Stenbocki maja, 18. märts 2020 – Eriolukorra juht Jüri Ratas andis korralduse, millega võimaldatakse pendelrännet töö tegemise eesmärgil nendele inimestele, kes elavad alaliselt Eestis, kuid käivad tööl Soomes.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.