Sa oled siin

Eesti kodanikud saavad alates 24. jaanuarist 2014 reisida Taisse viisavabalt

26. Detsember 2013 - 13:18

Nr 421–E

Eile, 25. detsembril jõudis Tais lõpule riigisisene menetlus viisavabaduse jõustumiseks Eesti kodanike suhtes ning Tai valitsuse otsus hakkab kehtima 24. jaanuaril 2014. Sellest kuupäevast saavad Eesti kodanikud reisida Taisse turismi eesmärgil viisavabalt ning viibida Tais järjest viisata kuni kolmkümmend päeva.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on Tailt viisavabaduse saamiseks aastaid tööd tehtud. „Viisavabastus annab lisaks turismi arengule kindlasti ka tugevama tõuke Eesti ja Tai majandus- ning kultuurisidemetele,“ märkis Paet.  „Tai on Eesti inimestele populaarne turismisihtkoht ning viisavabadus aitab arendada inimestevahelisi kontakte ja turismisuhteid,“ lausus ta.

Ka Eesti ja Tai ettevõtted võiksid välisminister Paeti sõnul teha tihedamat koostööd turismi alal. „On positiivne, et tailaste reisihuvi Läänemere regiooni vastu on kasvanud,“ lisas ta.

Tai valitsus tegi 27. augusti 2013 kabinetiistungil põhimõttelise otsuse loobuda lähiajal viisanõudest Eesti kodanike suhtes. Tai välisminister Surapong Tovichakchaikul andis sellest otsusest teada kohtumisel välisminister Urmas Paetiga Tallinnas 7. septembril 2013.

Tai siseminister kirjutas viisavabastusotsusele alla 7. novembril 2013 ning ametlik teadaanne avaldati selle kohta 25. detsembril 2013. Selle sammuga jõudis lõpule ka Tai riigisisene menetlus. Viisavabadus jõustub 30 päeva pärast ametliku teadaande avaldamist ehk siis 24. jaanuaril 2014.
 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
533 66 159
[email protected] 
www.vm.ee  

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.