Sa oled siin

Eesti kehtestab sanktsioonid veel 28-le Valgevene ametiisikule

20. November 2020 - 14:09

Täna, 20. novembril avalikustas välisministeerium täiendava nimekirja 28st Valgevene ametiisikust, kellele kehtestatakse rahvusvahelise sanktsiooni seaduse alusel sissesõidukeeld. Praeguse seisuga kuulub sanktsiooni nimekirja kokku 156 ametiisikut.             

Neil on keskne roll Valgevene valimistulemuste võltsimises ja vägivalla kasutamises rahumeelsete meeleavaldajate vastu. Nimetatud isikutele kehtestatakse sissesõidukeeld Eesti Vabariiki kehtivusajaga 20. novembrist 2020 kuni 30. augustini 2025.

„Arvestades seda, et olukord Valgevenes on jätkuvalt väga pingeline ja võimud on rahumeelseid meeleavaldajaid aina rohkem survestanud, ei saa me toimuvat rahulikult pealt vaadata. Sanktsioonid on meie viis oma suhtumist väljendada ja kutsume endiselt Valgevene ametivõime üles lõpetama viivitamata vägivald Valgevene rahva vastu ning vabastama kõik meeleavaldustel kinnipeetud, sealhulgas poliitvangid,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu.

„Kutsusin ka eilsel ELi välisministrite kohtumisel kolleege üles Valgevene ametiisikute suhtes täiendavaid sanktsioone kehtestama ning lisama Lukašenka režiimi toetavad Valgevene ettevõtted ELi sanktsiooninimekirja,“ rõhutas välisminister.

Eestiga samal ajal avaldasid sissesõidukeelu nimekirja ka Läti ja Leedu. Praegu on väljatöötamisel ka täiendavad Euroopa Liidu sanktsioonid.

Täispikk nimekiri: https://vm.ee/et/vabariigi-valitsuse-sanktsioon-seoses-olukorraga-valgev... (koos 31.08 ja 25.09 avaldatud nimedega)

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.