Sa oled siin

Eesti ja Ukraina küberkonsultatsioonidel arutati valimiste küberturvalisust

12. Juuni 2019 - 16:34

Täna, 12. juunil toimusid Tallinnas järjekorras teised Eesti ja Ukraina küberkonsultatsioonid. Kohtumisel arutati valimiste küberturvalisust, kriitilise taristu kaitset ning võimalusi tihedamaks koostööks küberjulgeoleku küsimustes.

„Eesti toetus Ukrainale on tugev ja vankumatu. Meie jaoks on oluline, et see toetus väljenduks ka praktiliselt ja küberjulgeolek on üks nendest valdkondadest, kus kogemuste vahetamine on hindamatu kasuga mõlemale osapoolele,“ selgitas Eesti delegatsiooni juhtinud küberjulgeoleku erivolitustega diplomaatiline esindaja Heli Tiirmaa-Klaar.

Tiirmaa-Klaari sõnul olid tähtsaimateks teemadeks valimisturvalisus ja kriitilise taristu kaitse. „Ukrainas olid hiljuti presidendivalimised, peatselt on tulemas parlamendivalimised. Ka Eesti korraldas just kahed valimised, nii et värskeid õppetunde, kuidas valimiste küberturvalisust veelgi edendada, oli palju. Samuti huvitas Ukraina kolleege see, kuidas Eesti on pannud läbi aastate palju rõhku elutähtsate teenuste kaitsmisele küberrünnakute eest, “ sõnas ta.

Viimati toimusid küberkonsultatsioonid 2018. aastal Kiievis. Rutiinne koostöö Eesti ja Ukraina vahel on tihe.

Eesti delegatsiooni kuulusid välisministeeriumi, kaitseministeeriumi, siseministeeriumi ja Riigi Infosüsteemi Ameti esindajad. Ukraina delegatsiooni juhtis Ruslan Nymchynskyi Ukraina välisministeeriumist.

Foto: https://flic.kr/s/aHsmEd5SVf

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 6045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.