Sa oled siin

Eesti ja Šveits tähistavad sadat aastat diplomaatilisi suhteid

22. Aprill 2021 - 10:13

22. aprillil möödub sada aastat päevast, mil Šveitsi suursaadik Saksamaal saatis Eesti esindajale Berliinis ametliku kirja, milles Šveits tunnustas de jure Eesti Vabariiki ja mis pani aluse ametlikule diplomaatilisele suhtlusele.
Enne Teist maailmasõda (1938) akrediteeriti Eestisse esimene Šveitsi saadik, kes resideeris Helsingis. Eesti ja Šveitsi tihedatest kaubandussuhetest annab tunnistust 1925. aastal sõlmitud kaubandusleping, mida uuendati 1938. aastal.
Šveits ei tunnustanud Eesti inkorporeerimist Nõukogude Liitu ning taastunnustas Eesti Vabariiki 28. augustil 1991. Diplomaatilised suhted taastati 4. septembril 1991. aastal.
Tänapäeval on Eesti ja Šveitsi suhted lähedased ja toimivad hästi. Eesti kaitsestruktuuride taasloomise ajal oli Šveitsi panus väga oluline – näiteks varustushangete ja väljaõppe alal ning Balti Kaitsekolledži asutamisel. 2020. aastal liitus Šveits panustava partnerina NATO küberkaitse oivakeskusega Tallinnas.
Kahepoolne kaubavahetus on viimase kümne aastaga enam kui kolmekordistunud. Šveitsi investeeringud Eestisse on viimase seitsme aastaga suurenenud 200 miljonilt eurolt 448 miljoni euroni.
100. aastapäeva tähistamiseks on sel aastal kavas ka kõrgetasemelised visiidid Eesti ja Šveitsi vahel.
Eesti ja Šveitsi diplomaatiliste suhete ajajoon.

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.