Sa oled siin

Eesti ja Soome välisminister loovad koroonakriisi töögrupi

21. Märts 2020 - 15:13

Täna, 21. märtsil toimus välisminister Urmas Reinsalu ja Soome välisminister Pekka Haavisto videokohtumine, kus arutati detailselt riikidevahelist koostööd koroonakriisi tõrjumisel ning probleeme, mis on viirusest tingitult esile kerkinud. Kohtumisel osalesid ka mõlema riigi sise- ja sotsiaalministeeriumite esindajad.

Otsustati moodustada Eesti-Soome ühine töögrupp, mille ülesandeks on kaardistada koroonakriisist tulenevad probleemid ning panna paika koostöömeetmed.

Mõlemad välisministrid soovisid vennasrahvastele meelekindlust viiruse vastu seismisel.

„Eesti–Soome omavaheline läbikäimine ei saa katkeda ka koroonakriisi tingimustes. Arutasime erinevaid lahendusi, kuidas ühiselt selle pandeemiaga hakkama saada. Nüüd peab töörühm oma ettepanekud koostama,“ sõnas Reinsalu.

Reinsalu rõhutas, et tänase kohtumise keskseks ajendiks oli Soome piirang lõpetada pendelränne Soomes töötavatele eestlastele. Lisaks sellele oli laual rida muid küsimusi, mis puudutasid transporti, rahvatervise meetmeid ning teineteise toetamist viirusetõrjes.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmM6acHK

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.