Sa oled siin

Eesti ja Norra valmistuvad koostööks ÜRO Julgeolekunõukogus

9. September 2020 - 9:28

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus eile, 8. septembril Tallinnas Norra välisminister Ine Marie Eriksen Søreidega. Kohtumisel käsitleti kahepoolseid ja piirkondlikke (Põhja-Balti koostööformaat, Arktika Nõukogu) küsimusi, välispoliitilisi arenguid ja koostööd ÜRO Julgeolekunõukogus.

Ministrid arutasid ÜRO Julgeolekunõukogu küsimusi, kuna nii Eesti kui ka Norra on 2021. aastal nõukogu valitud liikmed. „Esmakordselt on kahel Põhja- ja Baltimaal üheaegselt ÜRO Julgeolekunõukogus valitud liikmelisus,“ sõnas minister Reinsalu. „Samameelsetele Euroopa riikidele pakub see uusi võimalusi ühiste prioriteetide käsitlemiseks ja seisukohtade avaldamiseks.“

„Kinnitasime ühiselt pühendumust Põhja-Balti riikide piirkondliku koostöö tugevdamisele,“ ütles Reinsalu. „Praeguse kriisi valguses on tihe regionaalne koostöö eriti oluline, oleme tänulikud Norra kolleegidele aktiivse suhtluse eest.“ Minister Reinsalu tutvustas Eesti kava esitada taotlus Arktika Nõukogu vaatleja staatuse saamiseks. Eesti soovib lähikuudel anda taotluse Norras paiknevas Arktika Nõukogu sekretariaadis üle.

Ministrid peatusid ka olukorral Valgevenes, väljendati muret vägivalla ja arreteerimiste pärast, arutati võimalusi Valgevene ühiskonna toetamiseks. Samuti räägiti Navalnõi mürgitamisest ja rahvusvahelise uurimise vajalikkusest.

Ministrite kahepoolsele kohtumisele järgneb Põhjamaade ja Baltimaade välisministrite kohtumine, kus arutatakse aktuaalseid teemasid välispoliitikas ning piirkondliku integratsiooni ja koostöö edasisi võimalusi.

Fotod (Raigo Pajula): https://flic.kr/s/aHsmQD1eKB

Lisainfo:

Pia Kuusik
Välisministeerium
Meedianõunik
Avalike suhete osakond
+372 5635 7866
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.