Sa oled siin

Eesti ja Läti välisministrid kuulutavad 10. aprillil välja Eesti-Läti keeleauhinna võitja

9. Aprill 2019 - 9:55

Homme, 10. aprillil kuulutavad Eesti välisminister Sven Mikser ja Läti välisminister Edgars Rinkēvičs Tallinnas välja Eesti-Läti keeleauhinna võitja. Samuti toimub välisministrite kohtumine, kus peamisteks aruteluteemadeks saavad olema riikide vahelised suhted ning regionaalne koostöö.

Auhinda annavad välja Eesti ja Läti välisministeeriumid alates 2010. aastast. Eesti-Läti keeleauhinna eesmärk on suurendada teadmisi eesti ja läti keelest ning tunnustada eesti ja läti tõlkijate, keeleteadlaste ja õpetajate saavutusi nende keelte edendamisel. Preemia rahaline väärtus on 3000 eurot, millesse panustavad mõlema riigi ministeeriumid võrdselt.

Eelmisel aastal pälvis tõlkeauhinna tõlkija Rūta Karma tõlke eest Eesti kirjaniku Viivi Luige romaanile „Varjuteater“. Karma poolt tõlgitud raamatute seas on ka Jaan Kaplisnki, Mari Saadi, Mats Traadi ja teiste Eesti kirjanike tööd.

Läti välisminister saadab kahepäevasel riigivisiidil Läti presidenti Raimonds Vējonist.

 

Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628 / +372 53424541
 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.