Sa oled siin

Eesti ja Kõrgõzstan pidasid esimesi poliitilisi konsultatsioone

20. November 2018 - 9:27

Esmaspäeval, 19. novembril toimusid Biškekis Eesti ja Kirgiisi Vabariigi välisministeeriumite vahel esimesed poliitilised konsultatsioonid. Eesti delegatsiooni juhtinud välisministeeriumi poliitikadirektor Lembit Uibo kohtus ka Kõrgõzstani välisministri Tšingis Aidarbekoviga.

Poliitiliste konsultatsioonide käigus arutati kahe riigi suhteid, majanduskoostööd ja kõrgetasemelisi visiite. „Kõrgõzstan on meie tähtsaim arengukoostöö partner regioonis. Eesti toetab Kõrgõzstani reformide jätkumist demokraatia edendamiseks ja hoidmiseks, sealhulgas inimõiguste ja hea valitsemise valdkonnas,“ sõnas poliitikadirektor Uibo.

Eraldi tähelepanu all oli IKT-alane koostöö. „Eesti ja Kõrgõzstani koostöö e-valitsemise vallas sai alguse juba 2001. aastal ning meil on hea meel sellega jätkata. Oleme valmis abistama Kõrgõzstani ka seadusandliku raamistiku ülesehitamisel e-valitsemise elluviimiseks,“ sõnas Uibo.

Osapooled käsitlesid ka regionaalseid arenguid, samuti Euroopa Liidu Kesk-Aasia poliitikat ja suhteid Kõrgõzstaniga. Uibo kinnitas, et Eesti toetab ELi ja Kõrgõzstani suhete tihendamist.

Kohtumisel välisminister Tšingis Aidarbekoviga said kinnitust Eesti ja Kõrgõzstani head suhted ning soov suhteid veelgi edasi arendada, eelkõige majandusvaldkonnas.

Eelmise aasta aprillis toimus ajaloos esimese visiit Kõrgõzstani poolt Eestisse välisministri tasemel. Selle visiidi käigus allkirjastasid kahe riigi välisministrid valitsuste vahelise tulumaksudega topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise tõkestamise lepingu.

Foto: poliitikadirektor Lembit Uibo Kõrgõzstani välisministri Tšingis Aidarbekoviga

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
56675362

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.