Sa oled siin

Eesti ja Kanada välisminister arutasid telefonikõnes toetust Ukrainale

24. Mai 2019 - 11:09

Eile õhtul arutasid Eesti välisminister Urmas Reinsalu ja Kanada välisminister Chrystia Freeland telefonikõnes kahe riigi häid suhteid ja olukorda Ukrainas, kõneldi ka julgeolekuolukorrast maailmas.


Kõneldes olukorrast Ukrainast tõdesid välisministrid seisukohtade sarnasust ja Venemaa agressioonile vastuseismise tähtsust. "Eesti, nagu ka Kanada, seisab Ukraina suveräänsuse ja territoriaalsele terviklikkuse eest ning see jääb muutumatuks. Samuti on Ukrainal meie tugev toetus reformide elluviimisel, kus on saavutatud märkimisväärseid samme ning mille jätkamine, sealhulgas korruptsioonivastaseid jõupingutused ja ELi suunalised püüdlused, on vajalik,“ sõnas Reinsalu Freelandile.

Välisministrid kinnitasid telefonivestluses häid kahepoolseid suhteid ning välisminister Urmas Reinsalu avaldas head meelt Kanada otsuse üle saata Eestisse diplomaatiline esindaja, kes aitab veelgi tugevdada ja tõhustada riikide vahelist koostööd.

"Samuti hindame Kanada panust Balti regiooni julgeolekusse ja transatlantilise koostöö suurendamisse, mille heaks näiteks on kanadalaste juhtroll NATO liitlaste suurendatud kohaolu raames Lätis. Ainult ühiselt saame vastu seista ohtudele, mis meid ümbritsevad," lisas Reinsalu.

 


Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628
 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.